menuleft

Przez Dolinę za Bramką

panelright
Szlak przez dolinę za Bramką
Szlaki zielony szlak
Czas przejścia 20'
Odległość 1,0 km
Najwyższy punkt Dolina za Bramką - 1000 m n.p.m.
Różnica wysokości 66 m
Trudność brak
Ubezpieczenia brak
Zobacz też Droga pod Reglami

Trasa Szlak Czas
Wylot za Bramką (934 m)
Dolina za Bramką (1000 m)
zielony szlak 20'

Kolejny z bardzo krótkich szlaków prostopadłych do Drogi pod Reglami. Podczas przechadzki Doliną za Bramką możemy podziwiać intrygujące spiczaste Jasiowe Turnie.

Wylot za Bramką (934 m) - Dolina za Bramką (1000 m) zielony szlak 20'

Wylot Doliny za Bramką znajduje się na odcinku Drogi pod Reglami między Doliną Strążyską a Doliną Małej Łąki na wysokości Starych Krzeptówek (niedaleko słynnej Chaty Sabały). Stąd ruszamy zielonym szlakiem. Idziemy delikatnie pod górę wygodną i szeroką ścieżką. Na początku przechodzimy między dwiema wapiennymi turniami (pierwsza "bramka"). Raz po raz mijamy także inne przepiękne i arcyciekawe skały o różnorodnych kształtach (zbudowane głównie z dolomitów). Warto spojrzeć również w stronę wcześniej wspomnianych Jasiowych Turni, na które czasami wspinają się niektórzy zahartowani oraz niezwykle doświadczeni turyści. Dalej szlak prowadzi m.in. przez dwa mostki i obok małego wodospadu, a definitywnie kończy się w miejscu rozwidlenia doliny (nieopodal kamieniska i kilku fantazyjnych dolomitowych turniczek).

Dolina za Bramką Spacerujemy przez zagajnik. Wąska ścieżka.

Tak jak w przypadku większości tras wiodących przez inne dolinki reglowe, aby kontynuować wycieczkę, musimy wrócić tą samą drogą do Drogi pod Reglami.comments powered by Disqus
drogowskaz