menuleft

Przez Dolinę Lejową

panelright
Szlak przez Dolinę Lejową
Szlaki żółty szlak
Czas przejścia 1h 10'
Odległość 4,0 km
Najwyższy punkt Niżnia Kominiarska Polana - 1150 m n.p.m.
Różnica wysokości 220 m
Trudność brak
Ubezpieczenia brak
Zobacz też Dolina Lejowa Droga pod Reglami

Trasa Szlak Czas
Polana Biały Potok (930 m)
Niżnia Kominiarska Polana (1150 m)
żółty szlak 1h 10'

Trasa bardzo słabo znana, przez co niejako automatycznie warta polecenia (wolność od nawału turystów). Niemniej jednak generalnie trudno wskazać jej jakiekolwiek inne zalety turystyczne albo komunikacyjne, ponieważ idąc przez Dolinę Lejową z zamiarem udania się w wyższe partie Tatr, tracimy więcej czasu niż, gdybyśmy szli przez Dolinę Chochołowską albo Dolinę Kościeliską.

Polana Biały Potok (930 m) - Niżnia Kominiarska Polana (1150 m) żółty szlak 1h 10'
Dolina Lejowa, skusisz się?

Wejście do Doliny Lejowej usytuowane jest na Drodze pod Reglami między Doliną Kościeliską a Doliną Chochołowską, dokładniej nieopodal Polany Białego Potoku. Najłatwiej dotrzeć tu (czyli do początku żółtego szlaku) z Kir (15-minutowy spacerek). Za wylotem przechodzimy obok pionowej skalnej ściany ("bramki"). Niebawem zaczyna się las. Maszerujemy prostą, dogodną i szeroką ścieżką po niemal płaskim terenie. Obok płynie Lejowy Potok.

Po pewnym czasie meldujemy się na stosunkowo rozległej Polanie Huty Lejowe, gdzie często pasą się owce. Dalej wkraczamy ponownie do lasu. Około 20 minut później szlak mocno zawija w prawo. Niebawem zaczyna się nieco strome, ale jednak krótkie podejście.

Skała Między Ściany Polana Huty Lejowe Lejowy Potok

Zaledwie 10 minut potem osiągamy Niżnią Kominiarską Polanę, skąd wspaniale prezentuje się masyw Kominiarskiego Wierchu. Jednocześnie stajemy na trasie Ścieżki nad Reglami.comments powered by Disqus
drogowskaz