menuleft

Na Przełęcz Bobrowiecką z Polany Chochołowskiej

panelright
Szlak na Przełęcz Bobrowiecką
Szlaki żółty szlak niebieski szlak
Czas przejścia 50'
Odległość 1,5 km
Najwyższy punkt Bobrowiecka Przełęcz - 1356 m n.p.m.
Różnica wysokości 208 m
Trudność skala trudności
Ubezpieczenia brak
Zobacz też Bobrowiecka Przełęcz

Trasa Szlak Czas
Schronisko PTTK Polana Chochołowska (1148 m)
Pod przełęczą (1300 m)
żółty szlak 40'
Pod przełęczą (1300 m)
Bobrowiecka Przełęcz (1356 m)
niebieski szlak 10'

Przełęcz usytuowana w najbliższej okolicy Polany Chochołowskiej. W Tatrzańskim Parku Narodowym stanowi najdalej wysunięty na północ punkt, do którego prowadzi znakowany szlak. Na sam Bobrowiec niestety nie można wchodzić już od kilku lat.

Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej (1148 m) - Pod przełęczą (1300 m) żółty szlak 40'

Gdy dojdziemy do schroniska na Polanie Chochołowskiej, ruszamy w prawo zgodnie z żółtym szlakiem. Chwilę później ukazuje się drogowskaz na Grzesia i Wołowiec. Idziemy po nieco nachylonych leśnych stokach prawie 50 min. Łagodna ścieżka początkowo biegnie w miarę prosto przez Bobrowiecki Żleb, by później mocno zawinąć w lewo. Gdybyśmy jednak nie skręcili, a szli cały czas na wprost, Bobrowiecką Przełęcz osiągnęlibyśmy bardzo szybko. Jednakże należy pamiętać, że po Tatrach wolno poruszać się tylko wytyczonymi trasami.

Po wyjściu ze schroniska PTTK. Przez zagajnik. Wybieramy niebieski szlak.
Pod przełęczą (1300 m) - Bobrowiecka Przełęcz (1356 m) niebieski szlak 10'
Bobrowiecka Przełęcz

Za wirażem wędrujemy chwilę na południe (przy kamienisku warto spojrzeć na masyw Kominiarskiego Wierchu). Dróżka zaraz znowu zakręca; tym razem w prawo. Wkrótce stajemy przy rozwidleniu. Wybieramy oczywiście niebieski szlak, który zaprowadzi na interesującą nas przełęcz, do której dochodzimy 10 minut potem. W międzyczasie opuszczamy las.

Bobrowiecka Przełęcz jest swoistą polaną (miejsce niezwykle przyjemne, bo trawiaste), z której dokładnie widać łagodne zbocza Bobrowca. Chwila relaksu w miłej okolicy świetnie nastraja przed nierozpoczętą jeszcze dobrze wyprawą na Grzesia, Rakoń i Wołowiec, choć naturalnie możemy także zejść tą samą drogą do schroniska na Polanie Chochołowskiej.comments powered by Disqus
drogowskaz