menuleft

Ubezpieczenia na Słowacji

panelright

Wyjeżdżając na wypoczynek w góry (zwłaszcza za granicę) warto wziąć pod uwagę to, że nawet najostrożniejszym i najlepiej przygotowanym turystom mogą się zdarzyć wypadki. Niestety nie zawsze wystarczy zwykłe ubezpieczenie z kraju, z którego pochodzimy.

Gdy wyjeżdżamy na Słowację warto wiedzieć, że usługi medyczne dla turystów i obcokrajowców, którzy nie posiadają stosownego ubezpieczenia są pełnopłatne.

Aby zapewnić sobie „spokój ducha” i bezpłatną opiekę medyczną w razie nieszczęścia warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

ubezpieczenie na Słowacji

Jeśli chodzi o ubezpieczenie słowackie, można nabyć je przez Internet na stronie https://www.union.sk (strona dostępna w języku słowackim, czeskim i angielskim).

Można je również kupić w kantorze przy dworcu PKP w Zakopanem (przy rondzie Armii Krajowej). Cena za dobę wynosi 5zł.

ubezpieczenie na Słowacji

Takie ubezpieczenie gwarantuje nam m.in. opiekę ambulatoryjną, dentystyczną, pierwszą pomoc w razie wypadku, transport helikopterem i wiele innych.

Koszty ubezpieczenia nie są wysokie, dlatego tym bardziej zachęcamy do jego wykupienia. Możemy wykupić pakiet tygodniowy, kilku lub jednodniowy.

Gdy zdecydujemy się na zakup przez Internet, wszelkie potrzebne informacje otrzymujemy na adres e-mail. Ponadto zostajemy zapisani w bazie danych, więc nie ma potrzeby noszenia wydruku cały czas ze sobą - wystarczą nasze dokumenty. Często ubezpieczenia można wykupić w słowackich schroniskach górskich, ewentualnie na dworcu PKS w Kuźnicach.drogowskaz