menuleft

Schronisko Zbójnickie (Zbojnícka chata)

panelright

Leży w Dolinie Staroleśnej (Velká Studená Dolina) na wysokości 1960 m n.p.m. Ze względu na swoje położenie jest bardzo ważne dla turystów zapuszczających się w najwyższe partie Tatr.

Zostało wybudowane w latach 1907-08 przez węgierski zarząd lasów państwowych. Jednak turystom udostępniono je dopiero 2 lata później. Po pożarze z 1998 roku schronisko zostało w całości odbudowane. Zaopatrzenie do schroniska dostarczane jest przez tragarzy – co jest typowe dla wielu schronisk w słowackich Tatrach Wysokich.

Schronisko Zbójnickie

Schronisko Zbójnickie. fot. górskiewędrówki

Schronisko oferuje 16 miejsc noclegowych (we wspólnej sypialni) wraz z pościelą. Ponadto turyści mają do dyspozycji suszarnię, kuchnię polową oraz umywalkę. WC znajduje się na zewnątrz, nocą jest oświetlone. Ceny są umiarkowane – za nocleg ze śniadaniem trzeba zapłacić 15 euro, natomiast nocleg z obiadokolacją kosztuje 21 euro.

Czas dojścia do schroniska od Siodełka (Hrebieniok) wynosi ok. 2 godziny. Do schroniska prowadzi również żółty szlak jednokierunkowy prowadzący ze Schroniska Téryego przez Czerwoną Ławkę.

Kontakt:

- adres: 062-01 Vysoké Tatry
- tel. (421) 903 638 000
- e-mail: info@zbojnickachata.sk
- http://www.zbojnickachata.sk
drogowskaz