menuleft

Hotel górski „Śląski Dom” (Sliezsky dom)

panelright

Hotel położony jest w Dolinie Wielickiej, nad Wielickim Stawem na wysokości 1665 m n.p.m. u podnóża Gerlachu. W 1995 roku hotel gościł papieża Jana Pawła II

Historia tego obiektu sięga początku lat 70-tych XIX wieku, kiedy to z inicjatywy zarządcy Starego Smokowca wybudowano schronisko, które wkrótce potem uległo zniszczeniu przez lawinę. Budynek był odbudowywany, przebudowywany a także ucierpiał w pożarze. Obecnie stojący hotel został wzniesiony 1968 roku, a następnie sprywatyzowany w roku 1998.

Obecny właściciel obiektu wprowadził wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, a także rozbudował zaplecze gastronomiczne.

Hotel oferuje 130 miejsc noclegowych, restaurację, kawiarnię oraz bar do dyspozycji turystów. Ceny wahają się od 25 do 40 euro. W cenę wliczone jest śniadanie, natomiast za obiadokolację należy dopłacić 10 euro.

W 2008 roku do dyspozycji gości oraz turystów oddano centrum odnowy biologicznej z masażami, jacuzzi oraz sauną. Turyści zameldowani w hotelu mają możliwość dojazdu oraz skorzystania z miejsca parkingowego przy budynku.

Hotel leży na trasie magistrali Tatrzańskiej. Można również dojść do niego żółtym szlakiem ze Starego Smokowca, do którego dołącza niebieski szlak z Tatrzańskich Zrębów lub zielonym z Tatrzańskiej Polanki.

Kontakt:

- adres: 059-85 Štrbské Pleso skrytka pocztowa 12
- tel. (421) 052 442 52 61
- e-mail: recepcja@sliezkydom.sk
- http://www.sliezskydom.sk
drogowskaz