menuleft

Kolejka na Łomnicę

panelright

Oddana do użytku w 1937 roku, początkowo kursowała tylko nad Łomnicki Staw. Trzy lata później uruchomiono drugi odcinek, z Łomnickiego Stawu na szczyt Łomnicy.

Obecnie kolejka gondolowa na odcinku Tatrzańska Łomnica - Łomnicki Staw porusza się z prędkością 5m/s, jeden wagonik może pomieścić maksymalnie 4 osoby (przepustowość wynosi 900 osób/h) a podróż trwa ok. 12,5 min.

Kolejka na Łomnicę

Przy dolnej stacji znajduje się rozbudowane zaplecze gastronomiczne, sklepy z pamiątkami, przechowalnia bagażu, kawiarenka internetowa, kantor, ski serwisy i wypożyczalnie sprzętu oraz bezpłatny parking.

Przy stacji nad Łomnickim Stawem, która rozpoczyna drugi etap podróży, zlokalizowany jest bufet, restauracja, Schronisko Łomnickie oraz hotel górski „Encian”, który jest najwyżej położonym hotelem słowackim.

Pierwszym wyciągiem można wjechać na stację przy Łomnickim Stawie. Jest to zespół 4 osobowych gondoli, jeżdżąca non stop. Drugi etap z Łomnickiego Stawu na szczyt Łomnicy również pokonujemy kolejką. Jest to jeden wagon, w którym mieści się maksymalnie 16 osób. Ta kolejka kursuje jedynie w określonych godzinach. Gdy dotrzemy na szczyt mamy na nim 50 min. do powrotu.

Z Łomnickiego Stawu jest jeszcze wyciąg krzesełkowy (krzesełka 4 osobowe), którym można wjechać na Łomnicką Przełęcz.

Mapa Tatrzańskiej Łomnicy

Cennik kolei linowych:

Trasa rodzaj biletu dorośli seniorzy/
juniorzy
dzieci
Tatrzańska Łomnica – Łomnicki Staw w obie strony €19 €16 €14
Tatrzańska Łomnica – Łomnicki Staw do góry €16 €13 €11
Tatrzańska Łomnica – Łomnicki Staw na dół €14 €12 €10
Łomnicki Staw – Łomnicki Szczyt w obie strony €27 €23 €20
Łomnicki Staw – Łomnicka Przełęcz w obie strony €9 €7 €6

Bezpłatnie: dzieci do 6 lat
Dzieci: od 6 do 12 lat
Juniorzy: do 18 lat
Seniorzy: od 60 lat i inwalidzi I grupy z opiekunem

Bilety na Łomnicę można kupić już z siedmiodniowym wyprzedzeniem przez internet na stronie: vt.sk lub osobiście w kasach w Tatrzańskiej Łomnicy. Odbioru biletów w kasach Tatrzańskiej Łomnicy należy dokonać najpóźniej na godzinę przed czasem odjazdu.drogowskaz