menuleft

Tatrzańskie Koleje Elektryczne (Tatranské elektrické železnice)

panelright

Są to dwie linie, wchodzące w skład państwowych kolei słowackich, które obsługują połączenia u podnóży Tatr Wysokich. Pierwsza kursuje na trasie Poprad – Stary Smokowiec – Szczyrbskie Jezioro, długość trasy wynosi nieco ponad 29km, druga natomiast kursuje na trasie Stary Smokowiec – Tatrzańska Łomnica (długość trasy ok. 6km).

Popularnie nazywana jest „elektriczką” (słow. električka – tramwaj) i łączy wszystkie osady i osiedla wchodzące w skład miasta Wysokie Tatry dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla podróżowania samochodem, piechotą czy autobusem.

Częste kursy, zarówno w bardzo wczesnych jak bardzo późnych godzinach jak i przebieg trasy pozwalają zaplanować każdą wycieczkę bez obaw o możliwość powrotu do kwatery.


schemat przystanków elektriczki

Ceny są dość przystępne. Od kilkudziesięciu euro centów do kilku euro w jedną stronę. Bilety można kupić na stacjach kolejki, w biurach informacji turystycznej oraz u autoryzowanych partnerów słowackich kolei.

Wszelkich szczegółowych informacji na temat rozkładu połączeń i cen biletów należy szukać pod adresem http://www.zsr.sk (strona obsługiwana w języku słowackim, angielskim i niemieckim) lub http://www.slovakrail.sk (strona w języku słowackim i angielskim).drogowskaz