• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Pogoda

Pogoda w Tatrach to bardzo istotna rzecz. Nasze wyprawy w góry powinniśmy planować zaczynając od sprawdzenia pogody. Szlaki podczas deszczu sa bardzo niebezpieczne, także w czasie burzy w wyższych partiach gór nasza obecność może powodować niebezpieczeństwo a nawet grozić śmiercią, szczęgólnie Rysy, Giewont, Świnica.

WetterOnline

Zakopane

Jeżeli progonozy nie napawają optymizmem lepiej zrezygnować z wycieczki, życie mamy jedno a góry nie uciekną. Trzeba również pamiętać, że warunki w górach bywają zmienne, w ciągu kilku minut z bezchmurnego nieba może zrobić się potężna burza i nastapić załamanie pogody.

Poniżej kilka najlepszych portali gdzie można sprawdzić pogodę.

» Szczegółowe dane pogodowe na mountain-forecast.com
» Meteo.pl
» Kamery Topr
» Accuweather.com
» Pogoda 16-dniowa
» Pogoda-Kasprowy Wierch


Zima w polskich Tatrach trwa najczęściej od drugiej połowy pazdziernika do początku maja. Pokrywa śnieżna wysoko w górach może jednak utrzymywać się aż do początku czerwca. Najlepsze miesiące na letnie wycieczki to sierpień i wrzesień, gdyż w czerwcu i lipcu pogoda na ogół nie jest jeszcze ustabilizowana (obfite opady i częste burze). Dodatkowo należy pamiętać, że temperatura zmniejsza się o 0,6 stopnia C co 100 m w górę.

Aura może szybko i gwałtownie zmienić się w ciągu dnia. W Tatrach często wieje halny - suchy, ciepły i silny (prędkość dochodzi do 25 m/s) wiatr.

Ostatnie komentarze

 • Asia

  Witam, chcę się wybrać do doliny z 9 miesięcznym synkiem, damy radę przejechać to wózkiem?

  Na Polanę Chochołowską z Siwej Polany 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Kasprowego nie ma już śniegu.

  Na Świnicę z Kasprowego Wierchu 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Morskiego już nie powinno być

  Na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch znad Morskiego Oka 

   7 godzin temu

Ostrzeżenia