• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Hotel górski na Polanie Kalatówki

O hotelu na Polanie Kalatówki usłyszymy wiele opinii. Budynek jednym się podoba a inni uważają, że styl alpejski, w którym jest wybudowany nie pasuje do tatrzańskiego klimatu. Miejsce to jednak stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Jest także dobrą bazą wypadową na Giewont i Czerwone Wierchy. Położony jest u podnóża Kalackiej Turni na wysokości 1198 m n.p.m.


Historia

Pierwszy – drewniany – obiekt zbudowano tutaj w latach 1911 – 1912. Po I wojnie światowej został on rozbudowany i wyremontowany, ale niestety niedługo potem spłonął.

Obecny budynek wybudowany został przez Tatrzańskie Towarzystwo Narciarzy w rekordowym tempie 5 miesięcy w roku 1938 na narciarskie Mistrzostwa Świata FIS. W czasie hitlerowskiej okupacji pod nazwą "Berghaus Krakau" służył, jako dom wypoczynkowy dla wyższych funkcjonariuszy i oficerów niemieckich.

Na Polanie Kalatówki

Hotel oferuje miejsca w pokojach 1-, 2-, 3- i 5-osobowych, oraz dwóch apartamentach. Część pokoi wyposażona jest w łazienki (umywalka, toaleta, prysznic), pozostałe mają umywalki – goście korzystają z łazienek na  piętrach. Do dyspozycji w każdym pokoju jest pościel, ręczniki a także deska do krojenia i szklanki.

Znajduje się tutaj restauracja, bufet oraz gabinet masażu. W hotelu można organizować wszelkiego rodzaju imprezy i wesela.

Ceny wynajmu pokoju za osobę wahają się w przedziale od 55 – 270zł

Obok hotelu zlokalizowany jest orczykowy wyciąg narciarski. W Hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz serwis.


Szlaki

Do hotelu prowadzi nas z Kuźnic szlak znakowany na niebiesko. Wędrujemy po tzw. „kocich łbach” Ze względu na łatwość trasy wybrać się tutaj możemy o każdej porze roku. Najlepiej jednak przybyć tu wiosną, kiedy na Polanie Kalatówki można podziwiać krokusowe dywany. Polana jest, bowiem drugim, zaraz po Polanie Chochołowskiej miejscem gdzie kwiaty te kwitną w tak dużych ilościach.

Na Giewont  z Kuźnic

Ścieżka nad Reglami

Przez Czerwone Wierchy


Kontakt

Hotel Górski na Polanie Kalatówki
e - mail hotel@kalatowki.pl
(+48) 18 206-36-44
(+48) 608 326 030
34-500 Zakopane,
Skr. pocztowa 194

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia