• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Zakończono poszukiwania turysty w Tatrach. Niestety mężczyzna z Czech nie żyje.

Kategoria: Ogólne

W słowackich Tatrach odnaleziono ciało poszukiwanego od kilku dni czeskiego turysty. 29 – letni mężczyzna wybrał się na wycieczkę w Tatry w środę. Prawdopodobnie na szlak wyruszył z okolic Szczyrbskiego Jeziora, jednak nie poinformował nikogo o swoich dalszych planach na wędrówkę.fot. Rulewski Photography

Pogoda w czwartek uległa załamaniu. Zrobił się zimno a wyższych partiach Tatr padał śnieg. Ratownicy HZS rozpoczęli poszukiwania turysty. Ustalono, że mężczyzna nie przebywał w żadnym ze schronisk, zbadano wszystkie szlaki w rejonie Szczyrbskiego Jeziora.

W niedzielę sprawdzono laptopa zaginionego mężczyzny. Czech szukał w Internecie nazw takich jak Szczyrbskie i Furkotne Solisko. 

Ratownicy z pomocą śmigłowca zaczęli przeszukiwać rejon Grani Soliska. Ciało 29-latka leżało 50 metrów poniżej Młynickiego Soliska. Było schowane między skałami. Mężczyzna był ubrany w krótkie spodnie, lekką kurtkę i lekkie buty. Jak mówią ratownicy przy takim załamaniu pogody, jakie nadeszło w czwartek turysta miał małe szanse na przetrwanie górach.

źródło: Kraków WyborczaDodał: Agnieszka Jurczak
2017-09-26 12:45
Wyświetlenia: 929

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia