• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Śnieg i mróz w Tatrach! Zima nie odpuszcza

Kategoria: Ogólne

Zima zarówno w Tatrach jak i w Zakopanem nie odpuszcza. Wprawdzie po śniegu, który przyprószył zakopiańskie ulice w nocy z soboty na niedzielę, nie ma już śladu to prognozy wskazują, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kolejne opady śniegu zapowiadane są już na wtorek – w Zakopanem ma spaść go ok. 40 cm a w górach jeszcze więcej.


fot: https://www.meteoblue.com

Portal Polscy Łowcy Burz informuje: W ciągu następnych dni w powiecie tatrzańskim pojawi się duże ryzyko wystąpienia znacznych opadów mokrego śniegu. Największe ryzyko przypadnie na wtorek, środę i czwartek (pierwsza część dnia).

Możliwe skutki: Znaczne utrudnienia komunikacyjne, awarie energetyczne, zniszczenia w drzewostanie. W niektórych sytuacjach może dojść do zawalenia dachów o słabej konstrukcji"

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki są zmienne. Szlaki są mokre i śliskie. W wyższych partiach gór śnieg jest zamrożony i twardy natomiast w godzinach popołudniowych mokry i przepadający. Miejscami występują oblodzenia. W górach panuje umiarkowany (II) stopień zagrożenia lawinowego, z tendencją rosnącą.

Pogodę na bieżąco można sprawdzać w zakładce: Pogoda.

Zachęcamy także do śledzenia aktualnych komunikatów pogodowych na stronie: Polscy Łowcy Burz.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-17 08:00
Wyświetlenia: 6578

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia