• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Szlaki w Tatrach Słowackich zostają zamknięte

Kategoria: Ogólne

Przypominamy, że od 1 listopada szlaki turystyczne w Tatrach Słowackich, które znajdują się powyżej schronisk zostaną zamknięte. 30 października zostanie zamknięta słynna Chata pod Rysmi.

Zamknięcia szlaków są oznakowane w terenie specjalnymi tablicami. Gdy leży śnieg, każdy szlak powyżej lasu nie posiadający specjalnej tabliczki jest uznany za NIEOZNAKOWANY!


 Chata pod Rysmi. Fot: Michał Sośnicki


Szlaki zostaną ponownie udostępnione do wędrowania 15 czerwca.

W okresie jesienno zimowym możemy wejść jedynie do schronisk:

Schronisko Zbójnickie
Schronisko Górskie Teryego
Schronisko na Zwierówce
Hotel górski „Śląski Dom”
Hotel nad Popradzkim Stawem
Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim

Ponadto wolno nam korzystać z niektórych odcinków szlaków turystycznych w dolnych częściach tatrzańskich dolin. Warto wiedzieć, iż szlaki znajdujące się w Tatrach Zachodnich również są zamykane na zimę.

Zdarzają się też sytuacje nadzwyczajne jak choćby wysokie zagrożenie lawinowe czy też duże oblodzenie. Wtedy władze TANAP-u mają prawo zamknąć zwyczajowo dostępne zimą szlaki.

Rohacze

W oddali Rohacze.

Dla naszego własnego dobra należy bezwzględnie przestrzegać zamknięć. Dzięki temu unikniemy niebezpieczeństw oraz mandatów, które mogą nam wystawić strażnicy parku.

Bieżące informacje o aktualnym stanie szlaków, warunkach pogodowych i turystycznych oraz sytuacji lawinowej znajdują się na stronie http://www.hzs

Informacje możemy również uzyskać osobiście w siedzibie HZS w Starym Smokowcu. Poniżej prezentujemy listę zamkniętych szlaków.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-11-01 12:23
Wyświetlenia: 4076

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia