• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Odwiedź Zakopane w Walentynki

Kategoria: Ogólne

Poszukujesz wyjątkowego pomysłu na walentynkowy wieczór? Obecnie w każdym mieście znaleźć można wiele interesujących propozycji. Jedną z ciekawszych opcji może być spędzenie święta zakochanych w zimowej stolicy Polski, gdzie towarzyszyć nam będą cudowne tatrzańskie widoki, a także iście zimowa aura. Jakie atrakcje oferuje to miasto?

Kulig dla zakochanych

Jeżeli spędzacie Walentynki w Zakopanem koniecznie wybierzcie się na kulig! To niesamowite przeżycie kiedy szusujemy w saniach przez zaśnieżony las! Przepiękne widoki, a jednocześnie adrenalina i emocje gwarantowane! Możemy poczuć się bajkowo i przenieść niemalże w czasie do lat, kiedy takie kuligi były bardzo popularne. Ukoronowaniem takiej wycieczki będzie wieczór z grzanym winem w ręku oraz słuchanie doskonałej muzyki na żywo, wykonywanej przez góralską kapelę.

Wypoczynek w termach

Walentynkowy wieczór to doskonała okazja, aby zrelaksować swoje ciało w wodach termalnych. W Zakopanem oraz okolicach mamy ogromny wybór basenów wypełnionych wodą z pierwiastkami, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Są to gorące źródła, które doskonale wymasują i wygrzeją nasze zmęczone zimą ciało. Wypoczynek taki warto uzupełnić ciekawym zabiegiem SPA np. masażem gorącymi kamieniami lub maseczką z kawy i czekolady, która jak wiemy jest doskonałym afrodyzjakiem.

Zabawa karnawałowa

Przebywając w zimowy walentynkowy wieczór w Zakopanem, możemy skorzystać również z karnawałowej oferty karczm i lokali. Jeżeli lubicie potańczyć przy dobrej muzyce na żywo – nie ma lepszego miejsca! Zabaw i potańcówek tutaj nie brakuje. A po tak intensywnym wieczorze czeka was poranek przy świeżej kawie z widokiem na przepiękne góry!

Walentynki na stoku

Jeżeli ty i twoja połówka jesteśmy wielbicielami białego szaleństwa, to walentynkowy czas będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na nartach czy też snowboardzie. W Zakopanem nie brakuje tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Warto wykorzystać ten dzień aktywnie, a wieczorem wypocząć z kubkiem grzanego wina przy kominku!

Spacery ośnieżoną doliną

Podhale cechują również przepięknie ośnieżone zimą doliny. Warto wybrać się na romantyczny spacer w białej scenerii. Po takim aktywnym wyjściu doskonałym dopełnieniem wieczoru będzie wizyta w jednej z zakopiańskich kawiarni, gdzie spróbujecie pysznej kawy i ciasta.

Muzea zakopiańskie

Jeżeli lubicie kulturę i sztukę, to spędzając Walentynki w Zakopanym koniecznie musicie odwiedzić przynajmniej jedno z tamtejszych muzeów. Naprawdę warto! Tutejsza sztuka łączy wiele aspektów historii, ludowości oraz góralskiej tradycji. Co więcej, znaleźć tu można wiele cennych informacji o wybitnych polskich pisarzach.

http://www.visitzakopane.pl/


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-01-31 01:00
Wyświetlenia: 863

Ostatnie komentarze

 • naTatry.pl

  40 minut. Proste podejście aczkolwiek może zmęczyć.

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   16 godzin temu

 • Paulina Balcerzak

  Ale wszędzie piszą, że można do Chochołowskiej i do Lejowej

  Przez Dolinę Lejową 

   3 dni temu

 • Stiv

  Dodam że najbardziej zależy nam na wejściu na Giewont i że na pewno odpuszczamy Rysy

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   4 dni temu

Ostrzeżenia