• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Luksusowy wypoczynek w Górach Izerskich

Kategoria: Ogólne

Góry to zdecydowanie jeden z największych atutów naszego pięknego kraju. Kuszą one swoim urokiem nie tylko latem czy zimą, ale o każdej innej porze roku, bo w tym zakątku Polski naprawdę zawsze jest co robić. Dlatego, jeśli potrzebujemy naładować akumulatory, marzy się nam relaks w pięknym otoczeniu na dłużej lub choćby na weekend, koniecznie powinniśmy się udać w Góry Izerskie. W tamtejszym Hotelu Świeradów Zdrój Medi-SPA Biały Kamień**** odpoczniemy w doskonałych warunkach, ale również będziemy mogli podreperować swoją formę, ponieważ kompleks ten słynie z bogatej oferty SPA, w którym zadbać można nie tylko o ciało, ale o ducha.

Z górami za pan brat

Świeradów-Zdrój to urokliwe uzdrowisko zlokalizowane w Górach Izerskich. Malownicze szczyty, z racji tego, że nie są bardzo wysokie, pozwalają nawet mniej wprawnym piechurom na zapoznanie się z pięknem tutejszego krajobrazu. Z pewnością podczas pobytu w Hotel Medi-SPA Biały Kamień**** warto zasięgnąć języka na temat tego, gdzie koniecznie trzeba się wybrać i co zobaczyć. W zależności od tego, jak długi pobyt przewidujemy, możemy postawić na krótsze lub dłuższe piesze wycieczki po górach. Szlaków turystycznych w okolicy nie brakuje, bowiem właśnie tutaj rozpoczyna się Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza.

Ze Świeradowa można podążyć na Stóg Izerski czy na Sępią Górę. Na szczycie tej ostatniej znajduje się grupa malowniczych skałek o nazwie Biały Kamień. Można stąd oglądać piękne widoki na Góry Izerskie. Ciekawostką jest, iż właśnie tutaj wedle legend miał się mieścić święty gaj Ślężan. Z miasta można wybrać się także na Zajęcznik, do Czerniawy-Zdroju, do Doliny Czarnego Potoku, a planując dłuższą wycieczkę – do Szklarskiej Poręby przez Wysoką Kopę i Wysoki Kamień.

Spacerkiem po mieście

Jeśli postawimy na nieco mniej aktywny pobyt, po relaksacyjnych zabiegach w SPA warto wybrać się na spacer po mieście. Mimo iż Świeradów-Zdrój nie jest metropolią (i dobrze, jeśli chcemy uciec od zgiełku wielkiego miasta!), to jednak nie sposób się tutaj nudzić. Podczas jesiennych, słonecznych dni idealnym miejscem na spacery jest tutejszy Park Zdrojowy. Kusi on niezwykle ciekawą architekturą, wieloma miejscami wypoczynku i wprost magiczną atmosferą. Ciekawostką jest, że w Dom Zdrojowy składa się z dwóch części, które połączone są drewnianą halą spacerową, która jest najdłuższą tego typu halą na Dolnym Śląsku.

Na niepogodę…

Nie tylko jesienna aura była kapryśna. Jeśli zdarzy się, że pogoda nie dopisze, zawsze możemy skorzystać z licznych atrakcji pod dachem, jak chociażby Muzeum Myślistwa czy Muzeum Zdrojowe. A na uwagę zasługuje również Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-01-19 01:00
Wyświetlenia: 780

Ostatnie komentarze

 • naTatry.pl

  40 minut. Proste podejście aczkolwiek może zmęczyć.

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   16 godzin temu

 • Paulina Balcerzak

  Ale wszędzie piszą, że można do Chochołowskiej i do Lejowej

  Przez Dolinę Lejową 

   3 dni temu

 • Stiv

  Dodam że najbardziej zależy nam na wejściu na Giewont i że na pewno odpuszczamy Rysy

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   4 dni temu

Ostrzeżenia