• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

W Tatrach może spaść śnieg! Sprawdź aktualne warunki na szlakach

Kategoria: Ogólne

Długi weekend w Tatrach rozpoczął się piękną i słoneczną pogodą. Niestety od jutra zapowiadane są opady i ochłodzenie, spodziewane są również burze.. Niektóre prognozy mówią o tym, że w wyższych partiach, w sobotę może spać śnieg. Na Rysach może być to nawet do 10 cm!


Bystra, fot: dutka.com.pl

Warunki na szlakach

TOPR informuje, że na wielu szlakach zalegają jeszcze płaty śniegu. Szczególnie niebezpiecznie jest na szlaku na Rysy, oraz Orlej Perci. W kilku miejscach łańcuchy są jeszcze pod śniegiem, a poruszanie się w stromym, zaśnieżonym terenie bez asekuracji jest bardzo niebezpieczne.

Warunki na szlakach (informacje od TPN)

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre.  Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach miejscami leżą  płaty starego, twardego śniegu, który występuje szczególnie po północnej stronie grani. Duże płaty są przy podejściu na Zawrat, Kozią Przełęcz, Szpiglasową Przełęcz, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem oraz na Rysy. W wielu miejscach na Orlej Perci i innych szlakach są mniejsze płaty śniegu.
Na mostku przy Spadowcu, na Drodze pod Reglami uszkodzona jest barierka. Prosimy o zachowanie ostrożności w tym miejscu.

Prosimy o ostrożność podczas górskich wędrówek.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-15 12:02
Wyświetlenia: 6822

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia