• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Wakacje z dzieckiem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Kategoria: Ogólne

Aby spędzić udane, rodzinne wakacje, wcale nie trzeba wybierać się za granicę. Także w pobliżu, w Polsce, czeka na nas wiele wspaniałych zakątków wartych uwagi. Jednym z nich jest Jura Krakowsko-Częstochowska, która rozciąga się na południu Polski. Tu każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Rodzice planujący swoje wakacje z dziećmi często mają problem z wyborem właściwego kierunku, a ponadto obiektu noclegowego. Im mniejsze dziecko, tym więcej ograniczeń, między innymi dotyczących charakteru wyjazdu czy też potrzeb jej najmłodszego uczestnika. Właśnie dlatego Jura Krakowsko-Częstochowska jest tak świetnym pomysłem na urlop, ponieważ to tu czekają komfortowe noclegi i mnóstwo atrakcji.

Jura Krakowsko Częstochowska znajduje się tam, gdzie Śląsk łączy się z Małopolską. To obszar o bogatej, wielowiekowej historii, której świadectwa także i dzisiaj widoczne są na tych terenach. To tutaj można delektować się zachwycającymi widokami, być blisko z przyrodą, zwiedzać pozostałości po dawnych twierdzach polskich władców, a to tylko parę propozycji, które powodują, że wakacje z dzieckiem właśnie tu mogą być tak wspaniałe.

Najciekawsze atrakcje Jury dla najmłodszych

Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym obszarem Jury, który będzie też świetny na wczasy z dzieckiem, będzie Ojcowski Park Narodowy. Na jego terenie znajdują się między innymi Zamek w Pieskowej Skale, ruiny średniowiecznego Zamku w Ojcowie, Jaskinia Łokietka czy Maczuga Herkulesa.

Wyjątkowe atrakcje ma też Ogrodzieniec, gdzie znajduje się zachwycający zamek skrywający wiele tajemnic, można też odwiedzić zrekonstruowany Gród Królewski na Górze Birów czy wybrać się do rodzinnego parku rozrywki Ogrodzieniec, w ramach którego działają Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów i Tor Saneczkowy.

Inne atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej, które będą mogły zainteresować najmłodszych, to między innymi Zamek Bobolice oraz inne zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd, niesamowita Pustynia Błędowska, spływy pontonowe rzeką Białką w Lelowie, Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, które należy do Szlaku Zabytków Techniki, a to tylko wybrane atrakcje, które czekają w tym malowniczym zakątku Polski.

Gdzie przenocować?

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się wiele miejsc doskonałych na nocleg na każdą kieszeń. Podczas podróży z dziećmi najlepiej wybrać hotel przyjazny rodzinie, w którym goście niezależnie od wieku będą czuć się komfortowo. Plusem będzie wtedy odpowiednie wyposażenie pokoju – możliwość skorzystania z łóżeczka dziecięcego, przewijaka, wanienki dziecięcej. Również obiekty tego rodzaju zapewniają najmłodszym specjalne menu w restauracji, dostęp do placów i kącików zabaw, animacje.

Do odwiedzenia Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaprasza Hotel Fajkier Wellness & Spa, który zlokalizowany jest w miejscowości Lgota Murowana, niedaleko Zawiercia, w malowniczym Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą na stronie: www.hotelfajkier.pl.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-03-07 01:00
Wyświetlenia: 1095

Ostatnie komentarze

 • naTatry.pl

  40 minut. Proste podejście aczkolwiek może zmęczyć.

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   16 godzin temu

 • Paulina Balcerzak

  Ale wszędzie piszą, że można do Chochołowskiej i do Lejowej

  Przez Dolinę Lejową 

   3 dni temu

 • Stiv

  Dodam że najbardziej zależy nam na wejściu na Giewont i że na pewno odpuszczamy Rysy

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   4 dni temu

Ostrzeżenia