• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

W adidasach na Kasprowy Wierch. Nieodpowiedzialni i nieprzygotowani turyści w Tatrach

Kategoria: Ogólne

Niestety mimo apeli i informacji o zimowych warunkach nie wszyscy turyści przygotowują się odpowiednio do wędrówek. Tym razem nieodpowiedzialnych turystów na szlaku spotkał Rafał Raczyński. O to jak opisał sobotnie zdarzenie.


Przedziwna sytuacja nas spotkała w sobotę wracając z Kasprowego Wierchu.
Około godziny 15.30 schodząc do Kuźnic przez Myślenickie Turnie tuż przed szczytem spotkaliśmy jednego "turystę" który podąża na Kasprowy Wierch w adidasach. Po 20 minutach spotykamy kolejne osoby w ilości sztuk czterech. O ile dziewczyny miały jeszcze "jakieś" tam obuwie zimowe o tyle chłopaki w adidasach w spodniach dżinsowych praktycznie mokre do kolan. Zapytałem gdzie się wybierają o tej porze? Na Kasprowy Wierch. Spokojnie im zakomunikowałem że nie zdąża na kolejkę bo kursuje do godziny 16. A mają jeszcze trochę drogi na szczyt. Myśleliśmy że kursuje do 20 usłyszałem odpowiedź.


Zaproponowaliśmy że sprowadzimy ich na dół bo zaraz będzie ciemno, bardzo gęsta mgła pojawiała się i zamarzną tutaj. Dziewczyny powiedziały że schodzą. Z panami mieliśmy większy problem bo zakomunikowali że muszą "stanąć na szczycie" i jest im bardzo gorąco jak się okazało byli pod wpływem alkoholu. Jeden z chłopaków zdecydował się że schodzi z nami. Drugi będzie czekał na trzeciego który ma schodzić z góry. Dziewczyny zadzwoniły do jednego i poprosiły aby schodzili.


Po około 30 minutach dotarli do nas. Po krótkiej wymianie zdań przekazali nam informacje "raz się żyje" Ja mu powiedziałem że przez takiego typa jak on jakby coś się stało to na akcje ratunkową musi wyruszyć wielu ratowników a do pięciu osób bez przygotowania zimowego co najmniej kilkunastu.
Kolejną news jaki usłyszeliśmy że w niedzielę wybierają się na Giewont bo tam jest łatwo.


No cóż... przy świetle czołówek dotarliśmy bezpiecznie do Kuźnic i na tym zakończyli wycieczkę na "Kasprowy Wierch" Z tekstem do dziewczyn że następnym razem "nigdzie nie jadą z nimi"Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-01-14 22:44
Wyświetlenia: 18982

Ostatnie komentarze

 • Ja ;-)

  Przepiękne zdjecia ! Gratuluję!

  Tatry w różnych odsłonach. Galeria zdjęć 

   1 dni temu

 • Oskar

  Nie Kuznicy ale Kuźnic i nigdy na tym szlaku nie zaznasz wspinaczki. Może byłeś pierwszy raz w...

  Na Nosal z Zakopanego (Murowanica) 

   1 tydzień temu

 • Piotr S.

  Jaki jest koszt wynajęcia przewodnika na Gerlach na łatwiej trasie. Mam małe doświadczenie w...

  Z wizytą u Króla Tatr. Wejście na Gerlach Drogą Martina (film) 

   3 tygodni temu

Ostrzeżenia