• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Mnóstwo śniegu w Tatrach! I stopień zagrożenia lawinowego. Zobacz aktualne zdjęcia

Kategoria: Ogólne

Zima w Tatrach zaatakowała na całego! Większość szlaków i dolin zrobiła się biała, a na Kasprowym Wierchu leży już prawie pół metra śniegu. TOPR ogłosili pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Poniżej zobaczycie aktualne zdjęcia z Tatr. Autor: Witek Kaszkin.

fot: Kuba Witos Fotografia

Komunikat turystyczny TPN:

W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki turystyczne już od wysokości 1100 m n.p.m. znajdują się pod śniegiem. Dodatkowo w części reglowej szlaki są mokre, śliskie i błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską, przy Bobrowieckim Potoku na szlaku na Grzesia oraz na szlaku z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz, który w dolnej części jest uszkodzony na odcinku kilkudziesięciu metrów.

W Dolinie Strążyskiej, w Dolinie Małej Łąki na szlaku na Przysłop Miętusi, na czarnym szlaku z Psiej Trawki na Halę Gąsienicową trwają prace remontowe i należy się tam spodziewać nieznacznych utrudnień. Mostki na Drodze pod Reglami w pobliżu Doliny Strążyskiej są w złym stanie technicznym. Prosimy o zachowanie ostrożności przy ich przechodzeniu. W wyższych partiach Tatr warunki są bardzo trudne. Pod warstwą świeżego śniegu znajduje się zmrożony i twardy śnieg oraz w wielu miejscach występują oblodzenia. W tej części Tatr szlaki są nieprzetarte i ich przebieg jest niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem jest gęsta mgła ograniczająca widzialność i utrudniająca orientację w terenie.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-10-24 15:17
Wyświetlenia: 4532

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia