• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Rekordowa frekwencja w Tatrach podczas tegorocznych wakacji

Kategoria: Ogólne

Tatrzański Park Narodowy podsumował frekwencję w Tatrach z ostatnich wakacji. Polskie Tatry w lipcu i sierpniu przeżywały prawdziwe oblężenie. Odwiedziło je 1 milion 640 tysięcy osób.


Największe  frekwencje notowano w sierpniu. Wtedy Tatrzański  Park Narodowy odwiedziło ponad 860 tys. osób; w lipcu było to prawie 780 tys. Największy ruch turystyczny w okresie wakacyjnym władze TPN odnotowały 14 sierpnia. Tylko tego dnia w najwyższe polskie góry przybyło ponad 39 tys. turystów. Kolejny popularny dzień to 26 lipca, kiedy granice parku narodowego przekroczyło ponad 35 tys. osób.

Najpopularniejszym miejscem odwiedzanym w wakacje w Tatrach było niezmiennie Morskie Oko. W lipcu i sierpniu wybrało się tam blisko 450 tys. osób.

Porównując natężenie ruchu turystycznego od początku tego roku z poprzednimi latami widać duży wzrost zainteresowania Tatrami. W tym roku TPN odwiedziło już 2 mln 870 tys. turystów. W 2016 r. liczba ta sięgała 2 mln 748 tys., a w 2015 roku frekwencja nie przekroczyła 2,5 mln osób.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-09-19 16:02
Wyświetlenia: 7493

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia