• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Nieprzytomny i pijany turysta uratowany przez TOPR

Kategoria: TOPR

Do skandalicznej i niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatni piątek w okolicach Morskiego Oka. Jak czytamy w kronice TOPR:

O godz. 15.50 do TOPR zadzwonił turysta informując, że schodząc ze Stawów do Morskiego Oka natknął się na szlaku na leżącego „omdlałego” mężczyznę, który jest prawdopodobnie nietrzeźwy i wychłodzony.

Wystartował śmigłowiec, z którego w Świstówce Roztockiej desantowali się dwaj ratownicy. Po udzieleniu I pomocy włożono mężczyznę do noszy ,  w których wraz z ratownikiem został windą wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że 28-letni mieszkaniec Milówki miał 2,77 promila alkoholu we krwi, a temp. Ciała 31 stopni C. Powiadomiono TOPR, że  mężczyzna był widziany jak wychodzi z 5-ciu Stawów w towarzystwie jakichś osób. Rozpoczęto poszukiwania jego współtowarzyszy, które nie przyniosły rezultatu. O godz.20.21 z policji uzyskano informację, że po rozmowie z mężczyzną potwierdził on, że wędrował sam, a przy schronisku były przypadkowe nieznane mu osoby.

Źródło: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR


Dodał: Marcin Ignatowicz
2016-11-15 01:00
Wyświetlenia: 696

Ostatnie komentarze

 • naTatry.pl

  40 minut. Proste podejście aczkolwiek może zmęczyć.

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   16 godzin temu

 • Paulina Balcerzak

  Ale wszędzie piszą, że można do Chochołowskiej i do Lejowej

  Przez Dolinę Lejową 

   3 dni temu

 • Stiv

  Dodam że najbardziej zależy nam na wejściu na Giewont i że na pewno odpuszczamy Rysy

  Na Giewont przez Dolinę Strążyską 

   4 dni temu

Ostrzeżenia