• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Jaskinia Mroźna nadal zamknięta!

Kategoria: Ogólne

Aktualizacja

Uwaga, Jaskinia Mroźna nadal zamknięta.

W związku z utrzymującymi się zimowymi warunkami, które znacznie utrudniają dojście do jaskini, planowane na 26 kwietnia otwarcie zostanie przesunięte do czasu, aż nie nastąpi znaczna poprawa. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa, i uwzględnia zalecenia ratowników TOPR. Sytuacja monitorowana będzie przez nas na bieżąco i jak tylko się poprawi jaskinia zostanie otwarta, o czym poinformujemy.Jaskinia Mroźna jest miejscem bardzo popularnym ze względu na łatwość dostępu i braku trudności w jej pokonaniu. Jako jedyna jest sztucznie oświetlona. Wycieczka przez jaskinię zajmuje od kilkunastu minut do pól godziny. Nazwę swą zawdzięcza panującej tam przez cały rok niskiej temperaturze, która sięga zaledwie 6 stopni oraz charakterystycznemu białemu nalotowi na ścianach przypominającego szron – mleko wapienne.

Szlak do Jaskini Mroźnej zaczyna się przy drewnianym pomoście obok Lodowego Źródła. Skręcamy wtedy w czarno znakowaną trasę, która poprowadzi nas lasem, po chwili podejście staje się dość męczące i monotonne, pod koniec kawałek po stromym chodniku (opis szlaku). Musimy jednak pamiętać, że obecnie w Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Również w Dolinie Kościeliskiej mamy zimową aurę.

Jaskinia Mroźna czynna będzie do końca października , potem zostanie ponownie zamknięta ze względu na ochronę zimujących tam nietoperzy.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-25 01:08
Wyświetlenia: 8768

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia