• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Jaskinia Mroźna nadal zamknięta!

Kategoria: Ogólne

Aktualizacja

Uwaga, Jaskinia Mroźna nadal zamknięta.

W związku z utrzymującymi się zimowymi warunkami, które znacznie utrudniają dojście do jaskini, planowane na 26 kwietnia otwarcie zostanie przesunięte do czasu, aż nie nastąpi znaczna poprawa. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa, i uwzględnia zalecenia ratowników TOPR. Sytuacja monitorowana będzie przez nas na bieżąco i jak tylko się poprawi jaskinia zostanie otwarta, o czym poinformujemy.Jaskinia Mroźna jest miejscem bardzo popularnym ze względu na łatwość dostępu i braku trudności w jej pokonaniu. Jako jedyna jest sztucznie oświetlona. Wycieczka przez jaskinię zajmuje od kilkunastu minut do pól godziny. Nazwę swą zawdzięcza panującej tam przez cały rok niskiej temperaturze, która sięga zaledwie 6 stopni oraz charakterystycznemu białemu nalotowi na ścianach przypominającego szron – mleko wapienne.

Szlak do Jaskini Mroźnej zaczyna się przy drewnianym pomoście obok Lodowego Źródła. Skręcamy wtedy w czarno znakowaną trasę, która poprowadzi nas lasem, po chwili podejście staje się dość męczące i monotonne, pod koniec kawałek po stromym chodniku (opis szlaku). Musimy jednak pamiętać, że obecnie w Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Również w Dolinie Kościeliskiej mamy zimową aurę.

Jaskinia Mroźna czynna będzie do końca października , potem zostanie ponownie zamknięta ze względu na ochronę zimujących tam nietoperzy.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-25 01:08
Wyświetlenia: 7740

Ostatnie komentarze

 • Kasia Lisiecka

  Genialny klimat, przyjemna muzyka i przede wszystkim cudowne Tatry w roli głównej. Dobra robota -...

  naTatry.pl - Szczytami i dolinami Tatr. Zobacz film z pięknymi widokami 

   14 godzin temu

 • Mariusz Kuźma

  Rysy to moja pierwsza wyprawa w Tatrach. Szlak stromy i w miarę wymagający sprawności fizycznej....

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   15 godzin temu

 • Szczery

  A z Giewontu w bok gdzie da się iść??? Trzy kroki w przód i już się jest w Zakopanem???

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   18 godzin temu

Ostrzeżenia