• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Tatry: Nieodpowiedzialni turyści i alkohol na szlakach

Kategoria: Ogólne

W Tatrach sezon wakacyjny w pełni. Codziennie popularne szlaki przeżywają prawdziwe oblężenie. Niestety zdarzają się również przypadki, kiedy w grę wchodzi nieodpowiedzialność ludzka. Turyści często wybierają się w Tatry w złych warunkach i bez przygotowania. Jak informował TOPR w swojej kronice, 14 lipca dwójka rodziców wybrała się z dzieckiem na Kozią Przełęcz.Przed godz. 20 TOPR zostaje powiadomiony o wypadku turystycznym w rejonie Koziej Przełęczy. Dwoje rodziców wraz z 10cio letnim synem utknęli na łańcuchach. Jest ślisko i mokro, pada deszcz boją się schodzić, proszą o pomoc. W tamten rejon zostaje wysłany śmigłowiec. Po zlokalizowaniu wypadku z powietrza zostaje zdesantowanych trzech ratowników. Po dotarciu do turystów ratownicy zakładają im uprzęże wspinaczkowe i asekurując ich na linach alpinistycznych opuszczają do Pustej Dolinki. Dalej turyści w towarzystwie ratowników po godz. 22 docierają bezpiecznie do Schroniska w Pięciu Stawach.  

Przypominamy, że szlaki na Kozią Przełęcz wymagają doświadczenia, są stosunkowo trudne technicznie, szczególnie gdy jest mokro.

Kolejny przypadek aż trudno skomentować:

Po godz. 21 TOPR został powiadomiony o pijanym turyście w dol. Jaworzynki, który to ledwo trzymając się na nogach usiłował dotrzeć do murowańca. Sprawa została przekazana Straży Parku.

Niestety takich przypadków jest więcej, a TOPR szczególnie latem nie ma chwili wytchnienia.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-07-20 09:57
Wyświetlenia: 16353

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia