• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Otwarcie sezonu narciarskiego w Zakopanem

Kategoria: Ogólne

Śnieg w Tatrach gości od kilku tygodni, dlatego też właściciele niektórych wyciągów postanowili rozpocząć już narciarski sezon. Jednak oficjalne otwarcie zimowego sezonu w Zakopanem nastąpi 14-15 grudnia. Z tej okazji będzie można skorzystać z oferty: weekend za pół ceny. To chyba doskonała okazja, aby spakować swój narciarski sprzęt i odwiedzić zimową stolice Polski.

Zakopane nadal pozostaję największą bazą sportów zimowych w naszym kraju. Piękne tereny, widoki i doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów przyciągają turystów z całej europy od wielu lat.

fotogary

Snowboarderzy i narciarze znajdą tutaj zarówno łatwe, krótkie szlaki, jak i te najtrudniejsze, przeznaczonych tylko dla zaawansowanych.

Kasprowy Wierch

Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu trwa zazwyczaj od połowy grudnia do maja. To jeden z najlepszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Dodatkowo na ten sezon zostały przygotowane skipassy oraz możliwość rezerwacji biletów przez Internet. Niestety ceny nie są już tak atrakcyjne. Czy odstraszy to narciarzy? Czas pokaże.

fotogary

W pobliżu Kasprowego mamy do dyspozycji 3 kolejki linowe. Najpopularniejszą w Tatrach i czynną cały rok jest kolej linowa na Kasprowy Wierch z Kuźnic. Zimą narciarze mają dodatkowo do dyspozycji dwa wyciągi linowe: Dwu osobowy wyciąg Goryczkowy z Doliny Goryczkowej, oraz cztero osobowy wyciąg Gąsienicowy z Doliny Gąsienicowej.

Przy górnej stacji kolejki znajdziemy serwis narciarski, wypożyczalnie sprzętu oraz szkolę narciarską. Dla zmęczonych zimowym szaleństwem turystów czekają również punkty gastronomiczne.

Kolejka na Kasprowy

Polana Szymoszkowa

Głównym atutem tej stacji narciarskiej są piękne i unikalne widoki na panoramę Tatr i miasto Zakopane. Snowboardziści i narciarze mają do dyspozycji dwie kolejki linowe. Ta większa posiada krzesełka sześcioosobowe i wjedziemy nią na szczyt Gubałówki. Restauracje, knajpy i piękne widoki gwarantowane.

Drugi wyciąg, krzesełkowy, który liczy prawie 400 metrów ustawiony jest w połowie stoku. To idealna opcja dla osób, które dopiero uczą się jeździć na nartach.

Obok wyciągu krzesełkowego, przy dolnej stacji znajduje się Kids Park Szymoszkowa, gdzie najmłodsi pod czujnym okiem instruktorów mogą uczyć się jeździć na nartach i snowboardzie.

Znajdziemy tu również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, restauracje oraz nowoczesne kąpielisko geotermalne.

Nosal

Zbocze Nosala to jedno z najlepszych terenów narciarskich w Polsce. Doskonale zorganizowane i wyposażone, w sam raz na zimowe szaleństwa. Mimo nie dużego obszaru mamy tutaj do dyspozycji 5 wyciągów, duży parking, restauracje, narciarską szkółkę i wypożyczalnie sprzętu zimowego.

Trasy mają zróżnicowany poziom trudności, od trudnej trasy zjazdowej z Nosala do krótkich, szerokich i łagodnych stoków, na których amatorzy narciarstwa mogą podszlifować swoje umiejętności. Dodatkowo znajdziemy też trasę o nazwie "Żółwik", specjalnie przeznaczoną dla początkujących i dzieci.

Ceny przystępne, można zakupić karty terminowe i czasowe, co powoduje, że dłuższy pobyt na stoku staje się jeszcze bardziej opłacalny.

Kalatówki

Głównym atutem Kalatówek jest dobre położenie stoku. Umiejscowione są, bowiem blisko nartostrady z Hali Goryczkowej do Kuźnic, co pozwala na szybki zjazd na nartach do stacji w Kuźnicach.

fotogary

Wyciąg orczykowy o długości 400 metrów znajduje się w Suchym Żlebie. Stok przygotowywany jest przez ratraki. To idealne miejsce dla początkujących narciarzy jak i dla średnio zaawansowanych.

W Hotelu Górskim znajdziemy bar, restauracje, wypożyczalnie sprzętu oraz bogatą ofertę noclegową. Dla najmłodszych wykwalifikowana kadra instruktorska organizuje przedszkola narciarskie.

Gubałówka i okolice

Dla osób, które chciałyby połączyć narciarstwo z opalaniem i podziwianiem pięknych widoków można polecić okolice Gubałówki i Butorowego Wierchu. Restauracje, bary, rynna snowboardowa, szkoła narciarska, to tylko niektóre z atrakcji tych okolic.

Narciarstwo i snowboard można także uprawiać na licznych stokach położonych w pobliżu centrum: Harenda, Antałówka, Koziniec, Lipki, dodatkowo stoki przy Wielkiej Krokwi czy na Pardałówce gdzie również znajdziemy szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu.

Wyciąg na Hale Gąsienicową Hotel Kalatówki Mapa

Sezon narciarski czas zacząć!


Dodał: Marcin Ignatowicz
2013-12-05 01:00
Wyświetlenia: 1247

Ostatnie komentarze

 • Asia

  Witam, chcę się wybrać do doliny z 9 miesięcznym synkiem, damy radę przejechać to wózkiem?

  Na Polanę Chochołowską z Siwej Polany 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Kasprowego nie ma już śniegu.

  Na Świnicę z Kasprowego Wierchu 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Morskiego już nie powinno być

  Na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch znad Morskiego Oka 

   7 godzin temu

Ostrzeżenia