• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Majówka w Tatrach. Tłumy turystów i długie kolejki

Kategoria: Ogólne

Wczorajsza piękna pogoda przyciągnęła tysiące turystów w Tatry. Jak można się było spodziewać największe oblężenie przeżywało Morskie Oko. Już przed południem zapełnione były oba parkingi, ale i również miejsca na poboczach. TPN informował, aby nie korzystać z własnych samochodów. 

Tłumy oblegały również kolejkę na Kasprowy Wierch. Żeby dostać się do wagonika i wjechać na szczyt, ludzie czekali nawet 5-6 godzin w kolejce po bilet. Czy takie spędzani majówki ma jeszcze sens?

Dzisiaj pogoda w Tatrach zdecydowanie się pogorszyła i zwiedzanie nie cieszy się taką popularnością. Zrobiły się za to korki na zakopiance, przy wjeździe jak i wyjeździe z Zakopanego.


Zachód słońca na Małym Zawracie. fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej tylko w miejscach zacienionych leżą resztki starego śniegu. W wielu miejscach szlaki są mokre i błotniste, miejscami przejście utrudnia stojąca lub płynąca po szlakach woda. Przejście niektórych szlaków bez kaloszy jest niemal niemożliwe. (Dol. Lejowa, Iwaniacka Przełęcz).
Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy, a warunki są trudne. Szlaki w większości są przetarte, ale mogą być na nich tylko pojedyncze ślady. W godzinach porannych, zwłaszcza od północnej strony, śnieg na szlakach jest twardy i zmrożony, a w godzinach południowych robi się grząski i przepadający. W partiach graniowych Tatr występują oblodzenia.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-05-02 13:19
Wyświetlenia: 2185

Ostatnie komentarze

 • Ja ;-)

  Przepiękne zdjecia ! Gratuluję!

  Tatry w różnych odsłonach. Galeria zdjęć 

   1 dni temu

 • Oskar

  Nie Kuznicy ale Kuźnic i nigdy na tym szlaku nie zaznasz wspinaczki. Może byłeś pierwszy raz w...

  Na Nosal z Zakopanego (Murowanica) 

   1 tydzień temu

 • Piotr S.

  Jaki jest koszt wynajęcia przewodnika na Gerlach na łatwiej trasie. Mam małe doświadczenie w...

  Z wizytą u Króla Tatr. Wejście na Gerlach Drogą Martina (film) 

   2 tygodni temu

Ostrzeżenia