• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Majówka w Tatrach. Tłumy turystów i długie kolejki

Kategoria: Ogólne

Wczorajsza piękna pogoda przyciągnęła tysiące turystów w Tatry. Jak można się było spodziewać największe oblężenie przeżywało Morskie Oko. Już przed południem zapełnione były oba parkingi, ale i również miejsca na poboczach. TPN informował, aby nie korzystać z własnych samochodów. 

Tłumy oblegały również kolejkę na Kasprowy Wierch. Żeby dostać się do wagonika i wjechać na szczyt, ludzie czekali nawet 5-6 godzin w kolejce po bilet. Czy takie spędzani majówki ma jeszcze sens?

Dzisiaj pogoda w Tatrach zdecydowanie się pogorszyła i zwiedzanie nie cieszy się taką popularnością. Zrobiły się za to korki na zakopiance, przy wjeździe jak i wyjeździe z Zakopanego.


Zachód słońca na Małym Zawracie. fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej tylko w miejscach zacienionych leżą resztki starego śniegu. W wielu miejscach szlaki są mokre i błotniste, miejscami przejście utrudnia stojąca lub płynąca po szlakach woda. Przejście niektórych szlaków bez kaloszy jest niemal niemożliwe. (Dol. Lejowa, Iwaniacka Przełęcz).
Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy, a warunki są trudne. Szlaki w większości są przetarte, ale mogą być na nich tylko pojedyncze ślady. W godzinach porannych, zwłaszcza od północnej strony, śnieg na szlakach jest twardy i zmrożony, a w godzinach południowych robi się grząski i przepadający. W partiach graniowych Tatr występują oblodzenia.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-05-02 13:19
Wyświetlenia: 1992

Ostatnie komentarze

 • Anula Wilk

  Cześć, W przyszły czwartek planowałam wejście na Rysy, ale zimowa aura, raki i czekany nie są dla...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   13 godzin temu

 • Marcin Zwara

  Witam. Widzę że masz doświadczenie w górach dlatego mam pytanko. W zeszłym roku byłem pierwszy...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   20 godzin temu

 • Marcin Zwara

  Witam mam pytanko. W zeszłym roku byłem pierwszy raz w Tatrach w lipcu. Moje doświadczenie to...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   20 godzin temu

Ostrzeżenia