• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Majówka w Tatrach. Tłumy turystów i długie kolejki

Kategoria: Ogólne

Wczorajsza piękna pogoda przyciągnęła tysiące turystów w Tatry. Jak można się było spodziewać największe oblężenie przeżywało Morskie Oko. Już przed południem zapełnione były oba parkingi, ale i również miejsca na poboczach. TPN informował, aby nie korzystać z własnych samochodów. 

Tłumy oblegały również kolejkę na Kasprowy Wierch. Żeby dostać się do wagonika i wjechać na szczyt, ludzie czekali nawet 5-6 godzin w kolejce po bilet. Czy takie spędzani majówki ma jeszcze sens?

Dzisiaj pogoda w Tatrach zdecydowanie się pogorszyła i zwiedzanie nie cieszy się taką popularnością. Zrobiły się za to korki na zakopiance, przy wjeździe jak i wyjeździe z Zakopanego.


Zachód słońca na Małym Zawracie. fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej tylko w miejscach zacienionych leżą resztki starego śniegu. W wielu miejscach szlaki są mokre i błotniste, miejscami przejście utrudnia stojąca lub płynąca po szlakach woda. Przejście niektórych szlaków bez kaloszy jest niemal niemożliwe. (Dol. Lejowa, Iwaniacka Przełęcz).
Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy, a warunki są trudne. Szlaki w większości są przetarte, ale mogą być na nich tylko pojedyncze ślady. W godzinach porannych, zwłaszcza od północnej strony, śnieg na szlakach jest twardy i zmrożony, a w godzinach południowych robi się grząski i przepadający. W partiach graniowych Tatr występują oblodzenia.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-05-02 13:19
Wyświetlenia: 1651

Ostatnie komentarze

 • Kasia Lisiecka

  Genialny klimat, przyjemna muzyka i przede wszystkim cudowne Tatry w roli głównej. Dobra robota -...

  naTatry.pl - Szczytami i dolinami Tatr. Zobacz film z pięknymi widokami 

   14 godzin temu

 • Mariusz Kuźma

  Rysy to moja pierwsza wyprawa w Tatrach. Szlak stromy i w miarę wymagający sprawności fizycznej....

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   15 godzin temu

 • Szczery

  A z Giewontu w bok gdzie da się iść??? Trzy kroki w przód i już się jest w Zakopanem???

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   18 godzin temu

Ostrzeżenia