• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Majówka w Tatrach. Tłumy turystów i długie kolejki

Kategoria: Ogólne

Wczorajsza piękna pogoda przyciągnęła tysiące turystów w Tatry. Jak można się było spodziewać największe oblężenie przeżywało Morskie Oko. Już przed południem zapełnione były oba parkingi, ale i również miejsca na poboczach. TPN informował, aby nie korzystać z własnych samochodów. 

Tłumy oblegały również kolejkę na Kasprowy Wierch. Żeby dostać się do wagonika i wjechać na szczyt, ludzie czekali nawet 5-6 godzin w kolejce po bilet. Czy takie spędzani majówki ma jeszcze sens?

Dzisiaj pogoda w Tatrach zdecydowanie się pogorszyła i zwiedzanie nie cieszy się taką popularnością. Zrobiły się za to korki na zakopiance, przy wjeździe jak i wyjeździe z Zakopanego.


Zachód słońca na Małym Zawracie. fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej tylko w miejscach zacienionych leżą resztki starego śniegu. W wielu miejscach szlaki są mokre i błotniste, miejscami przejście utrudnia stojąca lub płynąca po szlakach woda. Przejście niektórych szlaków bez kaloszy jest niemal niemożliwe. (Dol. Lejowa, Iwaniacka Przełęcz).
Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy, a warunki są trudne. Szlaki w większości są przetarte, ale mogą być na nich tylko pojedyncze ślady. W godzinach porannych, zwłaszcza od północnej strony, śnieg na szlakach jest twardy i zmrożony, a w godzinach południowych robi się grząski i przepadający. W partiach graniowych Tatr występują oblodzenia.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-05-02 13:19
Wyświetlenia: 1855

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia