• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Niezapomniane przeżycie – lot widokowy śmigłowcem

Kategoria: Ogólne

Loty widokowe śmigłowcem to nie tylko doskonała propozycja dla wszystkich miłośników podniebnych wrażeń, ale w równym stopniu - doskonały pomysł na nietuzinkowy i zapadający w pamięć prezent dla bliskiej osoby, czy też formę niecodziennego spędzania czasu, polecaną w szczególności na wieczory kawalerskie, imprezy integracyjne (grupowe), albo nawet okazjonalne sesje fotograficzne.

Unosząc się w powietrzu obserwować można zupełnie nowe, nieznane do tej pory nam oblicze popularnych zabytków, układów urbanistycznych i architektonicznych, a także piękne widoki i krajobrazy natury. Niesamowite wrażenia, jakich dostarcza lot widokowy helikopterem, czynią tego rodzaju rozrywkę coraz popularniejszą wśród społeczeństwa, co wpływa nie tylko na jej dostępność, ale także ceny pojedynczego lotu.


Loty widokowe – czym latać?

Poszczególne podmioty, zajmujące się zawodowo organizacją lotów widokowych oraz innego rodzaju działalnością z zakresu lotnictwa i szybownictwa, oferują loty różnego rodzaju maszynami, dopasowanymi do oczekiwać i wyobrażeń klientów. Poza tradycyjnymi samolotami turystycznymi, dużą popularnością cieszą się także loty szybowcowe, startowanymi za wyciągarką lub też holowanymi za lecącym samolotem. Coraz częściej klienci decydują się także na loty widokowe śmigłowcami, które – poza walorami lotów innymi maszynami – dostarczają dodatkowych wrażeń związanych z układem helikoptera oraz bardziej komfortowymi miejscami obserwacyjnymi. Wykorzystanie śmigłowca pozwala też na start i lądowanie w miejscach innych, aniżeli klasyczne lądowiska przeznaczone dla samolotów turystycznych – dzięki temu chcąc odbyć wymarzony lot nie zawsze trzeba będzie przemierzać dziesiątki kilometrów celem dotarcia do miejsca startu.

W jakie miejsca warto polecieć?

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. W zależności od preferencji pasażerów zamawiających lot widokowy śmigłowcem, w grę wchodzić może lot nad jednym z miast, pozwalający spojrzeć na nie z innej perspektywy oraz dostrzec to, czego nie widzimy przechodząc codziennie obok poszczególnych zabytków i innych budowli. Ciekawym pomysłem jest także przelot nad charakterystycznymi obiektami przyrodniczymi, umożliwiający podziwianie piękno krajobrazu oraz zróżnicowanych form terenu oraz przyrody. Szczególnych emocji dostarczać może wycieczka w tereny górskie, gdzie z bliskiej odległości podziwiać można szczyty masywów oraz otaczające je formacje roślinne.

W jaki sposób zarezerwować lot widokowy śmigłowcem?

Z uwagi na rosnącą popularność tego rodzaju usług, zwiększa się grono podmiotów, które podejmują się organizacji lotów widokowych. Oznacza to, że chcąc spróbować takiej rozrywki nie jesteśmy już zmuszeni udawać się do centrum mieszczącego się dziesiątki lub setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Większość przedsiębiorców działających w branży dysponuje przy tym stroną internetową, na której zawarte są wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków lotu. Dostępne są także cenniki świadczonych usług, co pozwala kompleksowo porównać wybrane oferty.

Poznaj ofertę lotów widokowych: http://helipoland.com/wynajem-smiglowca/loty-widokowe/


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-02-04 01:00
Wyświetlenia: 954

Ostatnie komentarze

 • Asia

  Witam, chcę się wybrać do doliny z 9 miesięcznym synkiem, damy radę przejechać to wózkiem?

  Na Polanę Chochołowską z Siwej Polany 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Kasprowego nie ma już śniegu.

  Na Świnicę z Kasprowego Wierchu 

   7 godzin temu

 • naTatry.pl

  Od Morskiego już nie powinno być

  Na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch znad Morskiego Oka 

   7 godzin temu

Ostrzeżenia