• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

W Tatrach zeszła lawina. 1 osoba nie żyje

Kategoria: TOPR

Dzisiaj w Tatrach po słowackiej stronie zeszła lawina. Jak informuje HZS, do ratowników zadzwonił turysta, który widział jak lawina schodzi w okolicy Doliny Staroleśnej (Veľká Studená dolina). Lawina miała zasypać jego znajomego.

fot: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE

Śmigłowiec HZS przetransportował ratowników wraz z psami tropiącymi na miejsce zdarzenia. Zaczęto przeszukiwać teren i po ponad dwóch godzinach odnaleziono ciało mężczyzny. Niestety nie przeżył.


Źródło: Horská záchranná služba

W Tatrach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego.

Komunikat TPN

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Wszystkie szlaki w Tatrach przysypane są ok. 10 cm warstwą świeżego śniegu. W części reglowej przetarte są drogi prowadzące do schronisk, na wielu szlakach założone były pojedyncze ślady, które ponownie są zasypane. Pod warstwą świeżego śniegu mogą występować oblodzenia.

W wyższych partiach Tatr warunki są bardzo trudne. Szlaki są zawiane, nieprzetarte, a ich przebieg jest niewidoczny. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur, który ogranicza widoczność oraz padający śnieg i silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-12-06 16:42
Wyświetlenia: 12721

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia