• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Z laptopem dookoła świata - jaki laptop dla podróżnika

Kategoria: Ogólne

Laptop, podobnie jak smartfon czy nadajnik gps to jeden z najważniejszych gadżetów w plecaku nowoczesnego podróżnika. Przenośny komputer umożliwi ci łatwy kontakt ze światem oraz zgrywanie i przesyłanie zrobionych zdjęć i filmów, a także przygotowanie szybkiego wpisu na bloga. Jeśli ty również planujesz swoją wielką podróż i chcesz zabrać ze sobą komputer przenośny, podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby laptop był wiernym i praktycznym towarzyszem wyjazdu.

Podróże to znakomity sposób nie tylko na poznawanie świata, ale również odpoczynek od szarej codzienności. Daleki wyjazd pozwala nabrać dystansu do codziennych spraw oraz oderwać się na chwile od rzeczywistości. O ile prawdziwi podróżnicy nie znają granic, o tyle oderwanie od codzienności pewne ograniczenia już ma – nawet zwiedzając świat czasem trzeba zajrzeć do Internetu np. aby sprawdzić najbliższe połączenia czy prognozę pogody. Dlatego laptop to obok telefonu komórkowego jeden z najważniejszych gadżetów w plecaku podróżnika.

Mobilność przede wszystkim

W podróży każdy kilogram ma znaczenie i nie chodzi tu bynajmniej o wagę ciała podróżnika. Chodzi o zasobność jego bagażu. Zbyt ciężki plecak czy torba jest nie tylko uciążliwy w transporcie, ale może też uniemożliwić budżetowe podróżowanie. Dlatego jeśli nie chcesz, aby twój notebook był przyczyną dopłaty za nadprogramowe kilogramy bagażu, wybierz sprzęt o przekątnej ekranu 10 lub 11 cali, jak np. netbook Acer Aspire One. Waga tego typu komputerów przenośnych często nie przekracza nawet 1,5 kilograma, dlatego nie będą dużym obciążeniem i jednocześnie zapewnią znacznie większy komfort pracy, niż gdybyś miał pisać maila czy kupować bilety lotnicze za pośrednictwem smartfona.

Niewielki laptop będzie oferował co prawda mniej wydajne podzespoły, niż jego odpowiednik o przekątnej 15 czy 17 cali, jednak w zamian za to, uzyskasz znacznie dłuższy czas pracy baterii. W podróży może się to okazać nieocenioną zaletą.

z-laptopem-dookola-swiata-jaki-laptop-dla-podroznika-3.jpg

Solidne wykonanie

Laptopy to z zasady urządzenia mobilne, które przenosimy z miejsca na miejsce i zabieramy ze sobą np. do pracy czy na uczelnię. Jednak każdy doświadczony podróżnik wie doskonale, że podróż rządzi się swoimi prawami i to co zdaje egzamin w życiu codziennym, na wyjeździe może okazać się niepraktycznym rozwiązaniem. Dlatego poszukując laptopa, który wyjedzie z tobą w świat, pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na wzmacnianą obudowę. Dzięki temu unikniesz ryzyka uszkodzenia komputera w transporcie i zapewnisz sobie większe bezpieczeństwo przechowywanych danych. Jaka powinna być zatem optymalna obudowa? Warto postawić na model z aluminiową obudową lub powstałą w oparciu o stopy różnych metali.

Dodatkowo dobrym rozwiązaniem są także modele, które posiadają zabezpieczenia anty wilgociowe. Klawiatura z opcją odprowadzania rozlanej wody może uratować cały sprzęt, gdy przypadkowo wylejesz napój na komputer.

z-laptopem-dookola-swiata-jaki-laptop-dla-podroznika-1.jpg

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Dobrym rozwiązaniem jest laptop z wbudowanym modemem 4G LTE – w niektórych miejscach może bowiem zabraknąć dostępu do darmowego WiFi. Warto też postawić na szybki dysk SSD, który zużywa mniej energii niż dysk HDD, cechuje go znacznie większa odporność na wstrząsy i uszkodzenia oraz zapewnia bardzo szybki dostęp do przechowywanych danych. Ponadto nie zapomnij jeszcze o solidnej torbie lub pokrowcu i możesz ruszać w drogę.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-11-04 23:03
Wyświetlenia: 655

Ostatnie komentarze

 • Góry

  3 * trudności ??? chyba ankieta robiona wśród mało ruchawych emerytów .

  Na Gubałówkę i Butorowy Wierch z Zakopanego 

   14 godzin temu

 • Adam Cegielski

  Mój ostatni wyjazd zakończył się długimi miesiącami w gorsecie ortopedycznym. Polecam sklep ze...

  naTatry.pl - Najczęstsze przyczyny wypadków w górach. zobacz film 

   20 godzin temu

 • Grzegorz D

  Witam z dzieciakami lepiej z Kuznic czy Toporowej Cyrlhli wejść w kwietniu na krokusy a może...

  Na Wielki Kopieniec przez Dolinę Olczyską 

   2 dni temu

Ostrzeżenia