• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Jak znaleźć idealny nocleg w górach

Kategoria: Ogólne

Sezon wakacyjny w pełni. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na weekend pod Tatrami. Punktem kulminacyjnym planowania każdego wyjazdu jest wybór noclegów.

Mimo bardzo rozbudowanej bazy turystycznej regionu, znalezienie odpowiedniego miejsca w szczycie sezonu nie należy do najłatwiejszych zadań. Zróżnicowanie względem ceny oraz poziomu komfortu sprawia, że niezwykle trudno znaleźć miejsce, które odpowie naszym oczekiwaniom.

Hotel, pensjonat a może górska chata?

Wybór zależy oczywiście od naszych indywidualnych upodobań. Dla miłośników komfortu i obsługi na najwyższym poziomie najlepszym rozwiązaniem będzie hotel. W Zakopanem, a także w innych większych miejscowościach regionu nie brakuje cztero- i pięciogwiazdkowych ośrodków, gdzie zmęczeni wędrówkami turyści mogą zaznać odrobiny luksusu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obiekty SPA, pozwalające na oddanie się zabiegom regeneracyjnym i relaksującym. Nieco mniej ekskluzywnym, lecz zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie nocleg w pensjonacie. Oprócz względów kosztowych turyści cenią sobie tego typu ośrodki ze względu na kameralną, niemal rodzinną atmosferę i możliwość poznania innych miłośników tatrzańskiego krajobrazu. Jeśli chcemy poczuć prawdziwy klimat regionu, pobyć z tubylcami, a także spróbować unikalnych i nie zmiennych od dziesięcioleci receptur, powinniśmy zdecydować się na nocleg w gospodarstwie. Możliwość zasmakowania w góralskiej gościnności i „podejrzenia” życia u podnóży Tatr warta jest każdej ceny.

Tanie noclegi w Tatrach – gdzie szukać?

Ceny noclegów w sezonie nie należą do najniższych. Za noc w hotelu w sezonie wakacyjnym zapłacimy około 150 – 300 PLN za osobę. Za ten sam okres pobytu w pensjonacie – 60 – 180 PLN/os. Ceny noclegów u rodziny są niezwykle zróżnicowane. Musimy jednak przygotować się na wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Jeśli zależy nam na obniżeniu tej ceny warto skorzystać z jednej z opcji internetowych. Najpopularniejszą z nich są portale kuponowe (m.in. Kupon.pl, Newsweek.pl/kody-rabatowe), które publikują zniżki do wielu hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Inną możliwością są zakupy grupowe (Grupon, Zumzi) i kluby zakupowe (Travelist), pozwalające na skorzystanie z krótkotrwałych promocji cenowych biur podróży i pensjonatów. Informacje o noclegach w Zakopanem i okolicach znajdziemy także na stronach serwisów rezerwacyjnych (Trivago, Hotele.pl) oraz w lokalnych centrach PTTK.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2015-07-26 01:00
Wyświetlenia: 998

Ostatnie komentarze

 • Ja ;-)

  Przepiękne zdjecia ! Gratuluję!

  Tatry w różnych odsłonach. Galeria zdjęć 

   1 dni temu

 • Oskar

  Nie Kuznicy ale Kuźnic i nigdy na tym szlaku nie zaznasz wspinaczki. Może byłeś pierwszy raz w...

  Na Nosal z Zakopanego (Murowanica) 

   1 tydzień temu

 • Piotr S.

  Jaki jest koszt wynajęcia przewodnika na Gerlach na łatwiej trasie. Mam małe doświadczenie w...

  Z wizytą u Króla Tatr. Wejście na Gerlach Drogą Martina (film) 

   3 tygodni temu

Ostrzeżenia