• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Jak znaleźć idealny nocleg w górach

Kategoria: Ogólne

Sezon wakacyjny w pełni. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na weekend pod Tatrami. Punktem kulminacyjnym planowania każdego wyjazdu jest wybór noclegów.

Mimo bardzo rozbudowanej bazy turystycznej regionu, znalezienie odpowiedniego miejsca w szczycie sezonu nie należy do najłatwiejszych zadań. Zróżnicowanie względem ceny oraz poziomu komfortu sprawia, że niezwykle trudno znaleźć miejsce, które odpowie naszym oczekiwaniom.

Hotel, pensjonat a może górska chata?

Wybór zależy oczywiście od naszych indywidualnych upodobań. Dla miłośników komfortu i obsługi na najwyższym poziomie najlepszym rozwiązaniem będzie hotel. W Zakopanem, a także w innych większych miejscowościach regionu nie brakuje cztero- i pięciogwiazdkowych ośrodków, gdzie zmęczeni wędrówkami turyści mogą zaznać odrobiny luksusu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obiekty SPA, pozwalające na oddanie się zabiegom regeneracyjnym i relaksującym. Nieco mniej ekskluzywnym, lecz zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie nocleg w pensjonacie. Oprócz względów kosztowych turyści cenią sobie tego typu ośrodki ze względu na kameralną, niemal rodzinną atmosferę i możliwość poznania innych miłośników tatrzańskiego krajobrazu. Jeśli chcemy poczuć prawdziwy klimat regionu, pobyć z tubylcami, a także spróbować unikalnych i nie zmiennych od dziesięcioleci receptur, powinniśmy zdecydować się na nocleg w gospodarstwie. Możliwość zasmakowania w góralskiej gościnności i „podejrzenia” życia u podnóży Tatr warta jest każdej ceny.

Tanie noclegi w Tatrach – gdzie szukać?

Ceny noclegów w sezonie nie należą do najniższych. Za noc w hotelu w sezonie wakacyjnym zapłacimy około 150 – 300 PLN za osobę. Za ten sam okres pobytu w pensjonacie – 60 – 180 PLN/os. Ceny noclegów u rodziny są niezwykle zróżnicowane. Musimy jednak przygotować się na wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Jeśli zależy nam na obniżeniu tej ceny warto skorzystać z jednej z opcji internetowych. Najpopularniejszą z nich są portale kuponowe (m.in. Kupon.pl, Newsweek.pl/kody-rabatowe), które publikują zniżki do wielu hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Inną możliwością są zakupy grupowe (Grupon, Zumzi) i kluby zakupowe (Travelist), pozwalające na skorzystanie z krótkotrwałych promocji cenowych biur podróży i pensjonatów. Informacje o noclegach w Zakopanem i okolicach znajdziemy także na stronach serwisów rezerwacyjnych (Trivago, Hotele.pl) oraz w lokalnych centrach PTTK.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2015-07-26 01:00
Wyświetlenia: 1071

Ostatnie komentarze

 • naTatry.pl

  Na terenie TANAP-u (Tatry Słowackie) od 1 listopada do 15 czerwca szlaki powyżej schronisk są...

  Na Rysy od strony słowackiej 

   2 godzin temu

 • Marta

  Witam, czy w tym roku w maju możliwe jest wejście na Rysy od strony słowackiej?

  Na Rysy od strony słowackiej 

   11 godzin temu

 • Lex011

  Co do cen to wg mnie najdroższe Murowaniec a najtańsze - zaskoczenie- Morskie Oko. Jeżeli chodzi...

  naTatry.pl - Galeria tatrzańskich schronisk 

   4 dni temu

Ostrzeżenia