• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Uwaga: nadciąga silny halny

Kategoria: Ogólne

Jak informuje portal Polscy Łowcy Burz nadciąga silny halny. Wiatr w szczytowych partiach Tatr i Bieszczad może osiągać w porywach ponad 110 – 140 km/h, zaś na obszarach podgórskich i miejscami w głębi województw południowo - wschodnich 70-90 km/h, lokalnie nawet 100 km/h. Wiatr szczególnie silny będzie w piątek, w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę. Obecnie obowiązuje II (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego, jednak TOPR zapowiada możliwość wzrostu.

fot: dutka.com.pl

TREŚĆ CAŁEGO OSTRZEŻENIA

Biorąc pod uwagę te prognozy prosimy o zachowanie ostrożności – lepiej zrezygnować z wypraw w góry w ten weekend. Należy pamiętać, poza silnym wiatrem, że szlaki w wielu miejscach są oblodzone a w wyższych partiach Tatr ich przebieg pod śniegiem może być niewidoczny.  

Komunikat turystyczny TPN:

W Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki.  Na szlakach leży mokry, grząski śnieg, pod którym występują oblodzenia. Mgła i opady mokrego śniegu lub deszczu utrudniają orientację w terenie. W wyższych partiach Tatr przebieg szlaków pod śniegiem może być niewidoczny.
Dni są coraz krótsze i wycieczkę należy tak zaplanować, by wrócić przed zmrokiem. Latarka w plecaku może okazać się niezbędna.

Początek przyszłego tygodnia ma być cieplejszy i spokojniejszy.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2016-11-17 01:00
Wyświetlenia: 21143

Ostatnie komentarze

 • Marczesko, 2017-03-15 12:27
  Wyprawa do Doliny 5 Stawów. Zobacz ak...

  Pięknie!...

  Więcej
 • Monika, 2017-03-15 12:26
  Sielanka na Kasprowym Wierchu. Zobacz...

  Brawo Witek! Musiałeś poświęcić masę czasu na ten cudny timelapse! Ale było warto, wyszło świetnie :)...

  Więcej
 • Rafał G., 2017-03-15 12:25
  Poczuj klimat i uroki Doliny Białego....

  Byłem, widziałem, polecam :)...

  Więcej

Ostrzeżenia