• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Jan Ulicki: Zobacz majestat Tatr uchwycony na pięknych zdjęciach

Kategoria: Galerie autorskie

Przedstawiamy Wam kolejną "autorską galerię zdjęć". Dziś mamy przyjemność zaprezentować zdjęcia fotografa, który przede wszystkim przyciągał widzów swoimi niezwykłymi zdjęciami Tatr, które wykonywał z okolic Krakowa.

Jan Ulicki

Nazywam się Jan Ulicki i śmiało mogę powiedzieć, że fotografia opanowała moje życie. Działam na wielu jej polach, ale fotografia krajobrazowa jest zdecydowanie tą ulubioną. Na co dzień mieszkam w Krakowie i działam głównie tutaj, ale byłbym głupcem, gdybym chociaż kilka razy w roku nie odwiedził położonych ledwie 2 godziny drogi stąd Tatr.

Z aparatem okrążyłem je już praktycznie naokoło, fotografując z różnych ciekawych miejsc widokowych. Z racji dużego ciężaru sprzętu jaki używam do zdjęć rzadko jednak zapuszczam się gdzieś wyżej w same Tatry.

Uwielbiam wschody i zachody słońca, kiedy to miękkie światło lekko muska szczyty, lub tworzy istny spektakl natury dzięki zabarwionym chmurom. Co roku poluję także na ciekawe kadry z krokusami.
I śmiało mogę powiedzieć, że moim motorem napędowym górskich wypadów są właśnie zdjęcia.

Dodatkowo moją domeną stały się fotografie Tatr z Krakowa, które da się dostrzec gołym okiem przynajmniej kilka razy do roku. Dzięki potężnemu przybliżeniu rzędu 400-600 mm udaje mi się stworzyć ciekawe kompozycje krakowskich zabytków z naszymi pięknymi górami. :)

Zapraszam na fanpage Jan Ulicki ᴾᴴᴼᵀᴼᵍʳᵃᵖʰʸ, gdzie możecie znaleźć wiele, wiele innych zdjęć o tematyce krajobrazowej z całego świata.Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-19 00:41
Wyświetlenia: 5812

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia