• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Gerard Banach: Zobacz inspirujące zdjęcia z Tatr

Kategoria: Galerie autorskie

Zapraszamy na nasz nowy cykl galerii autorskich, w których będziemy prezentować profile i zdjęcia znanych i mniej znanych fotografów tatrzańskich.

Gerard Banach Photography

Nazywam się Gerard Banach i fotografią górską, zajmuję się od półtora roku. To hobby, któremu poświęcam wolne chwile. W ramach nauki, postanowiłem wdrożyć kiedyś zasłyszany projekt, 365 zdjęć w ciągu roku a plenerem objąć niedalekie Tatry.

Dzięki temu, „codziennie” jestem w górach a efekty pracy, możecie oglądać w internecie.  Obserwuję, uczę się i słucham. Wyjazdy planuję zawsze tak, by spacer dobrze współgrał z fotografowaniem. Raz w miesiącu jestem w Tatrach. Gdy idę, całkowicie skupiam się na otaczającej mnie rzeczywistości. Ta mnogość zjawisk, sytuacji i warunków sprawia, że zawsze znajdzie się coś ciekawego do „złapania”. Szukam natury, emocji, żywiołów, ludzi lub plastycznych obrazów. W góry się wsłuchuję i wpatruję. Nieznajomość tego co przed nami, dodatkowo ekscytuje i buduje odpowiedni klimat wyprawy.

Lubię wschody i zachody słońca oraz chmury w zjawisku inwersji. To obrazy i kadry, które na długo pozostają w pamięci.  Fotografia i góry, dają poczucie wolności i sprawiają, że czuję się kimś wyjątkowym w tamtym miejscu. To niepowtarzalne uczucie, gdy umysł zaczyna malować obrazy a oko z obiektywem, próbują łapać te ulotne chwile. 

Dzielenie się z innymi, daje ogromną satysfakcję i odpowiada na pytanie - jak było? Dziękuję wszystkim za pozytywne reakcje i budujące komentarze pod zdjęciami. Na co dzień pokazujecie, jak wielką grupą są miłośnicy gór.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku!