• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Atrakcje dla całej rodziny w Małopolsce

Kategoria: Ogólne

Małopolska to jeden z najbardziej obleganych turystyczne rejonów nad Wisłą. I nic w tym dziwnego – w końcu wypełniona jest dziedzictwem kulturowym Polski, historycznymi obiektami, muzeami, atrakcjami turystycznymi i cudownymi krajobrazami. Czasami trudno zdecydować się, co wybrać i co odwiedzić, zwłaszcza, kiedy na wczasy wybiera się cała rodzina i każdy chciałby zobaczyć coś innego. Poniżej kilka miejsc, które warto zwiedzić w czasie familijnych wakacji w Małopolsce.


Kopalnia soli w Wieliczce

Niezależnie od tego, czy jest się kobietą, mężczyzną, dzieckiem lub nastolatkiem, podróż 100 metrów w głąb ziemi zawsze jest niesamowitym przeżyciem. A przecież atrakcje zaczynają się dopiero od zjazdu – dalej czeka na wszystkich zwiedzanie i poznawanie zakamarków kopalni, kryształowych grot i tematycznych komór, poznawanie historii odważnych górników, a nawet imprezy i dyskoteki. Wieliczka to jeden z pewnych punktów na wycieczkowej trasie każdej rodziny – gwarantuje niezapomniane wrażenia i wspomnienia na całe życie.

Krynica Zdrój

Krynica jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi – dorosłych urzekną malownicze krajobrazy, czyste powietrze i uzdrowiska, zaś maluchy znajdą miejsce na rozładowanie energii w parku linowym oraz na sankostradzie i Rajskich Ślizgawkach. Czymś, co z pewnością połączy niejedną generację będzie muzeum zabawek „Bajka”, które pozwala zobaczyć i pobawić się gadżetami z różnych epok historycznych.

HistoryLand

O ile najmłodszych szybko może dopaść nuda podczas zwiedzania Wawelu, Sukiennic lub Wieży Mariackiej, tak z pewnością nie doświadczą jej w www.historyland.pl. Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków przedstawia najważniejsze wydarzenia w dziejach kraju nad Wisłą za pomocą makiet z klocków Lego. Na odwiedzających czekają wspaniałe pokazy i efekty specjalne, które przeniosą wszystkich w środek bitwy pod Grunwaldem albo za ster okrętu walczącego pod Oliwą. Idealne miejsce by zainteresować najmłodszych historią ojczyzny.

Inwałd

Niedaleko Andrychowa na rodziny czeka park tematyczny „Warownia Inwałd”, w której można zobaczyć, jak wyglądało życie zwykłych ludzi w średniowieczu. Głównymi atrakcjami warowni są stare, drewniane chaty stylizowane na swoją epokę, zbrojownia pełna mieczy i zbroi oraz sala tortur. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Skamieniałe Miasto

Jeden z najbardziej niezwykłych rezerwatów przyrody, jaki można odwiedzić w Polsce. Wpływ wody i wiatru na formacje skalne sprawił, że nabrały one unikalnych kształtów, od których zostały nazwane – odwiedzający znajdą tutaj m.in. Borsuka, Orła i Czarownicę. Dla maluchów będzie to okazja do małych wspinaczek, a dla dorosłych możliwość odetchnięcia i podziwiania niesamowitych dzieł natury.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-09-08 22:03
Wyświetlenia: 1013

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia