• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Aktualne warunki w Tatrach. Stan na 31.07.2017

Kategoria: Ogólne

Pogoda w końcu zaczęła dopisywać. Dlatego też Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie. Sprawdźmy aktualne warunki na szlakach.


Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w tatrach są dobre.Po ostatnich opadach deszczu szlaki mogą być miejscami mokre i błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Chochołowską, a Doliną Lejową. Przy podejściu na Rysy, na szlaku leży jeszcze płat starego śniegu. Na kopule szczytowej Giewontu oraz w innych miejscach, gdzie występują sztuczne ułatwienia, w godzinach południowych, w słoneczne dni, tworzą się korki. Prosimy o szczególną ostrożność w tych miejscach.

Na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i Olczyskiej. Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.

Zagrożenia

W części reglowej Tatr, zwłaszcza w miejscach nasłonecznionych, występują jadowite żmije zygzakowate. Prosimy o zachowanie ostrożności. Na szlaku na Rysy leży płat twardego śniegu. Poślizgnięcie się w tym miejscu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.), w okolicy cieków wodnych. W Tatrach podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać połamane gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla  zdrowia i życia. Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie i zsuwać się powalone drzewa.

 • Źródło: tpn.pl

 • Dodał: Marcin Ignatowicz
  2017-07-31 00:26
  Wyświetlenia: 2310

  Ostatnie komentarze

  Ostrzeżenia