• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Uwaga. W Tatrach może spaść śnieg! Możliwe przymrozki

Kategoria: Ogólne

W Tatrach nastąpiło załamanie pogody. Pada deszcz, wszystkie szlaki są mokre i śliskie. W wyższych partiach Tatr widoczność prawie zerowa. Niektóre prognozy wskazują, że na Rysach może spaść śnieg! Do tego temperatury mogą być poniżej zera, co spowoduje oblodzenie skał. Komunikat turystyczny TPN:

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach znacznie się pogorszyły. Wszystkie szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest w miejscach gdzie trwa zrywka i wywóz drewna, czyli np na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską. Potoki tatrzańskie są wezbrane i szlaki w ich pobliżu mogą być podtopione. Prosimy o szczególną ostrożność przy ich przekraczaniu.Dodatkowym utrudnieniem, w wyższych partiach Tatr jest mgła, która ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie.

Na żółtym szlaku z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne oraz w Dolinie Białego trwa remont szlaku. Występują tam utrudnienia. Prosimy o ostrożność oraz stosowanie się do poleceń pracowników wykonujących remont. Na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i Olczyskiej.

Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.

Aktualna pogoda: TUTAJ


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-08-19 23:31
Wyświetlenia: 10196

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia