• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Akcja TOPR z użyciem śmigłowca. Nieprzygotowani turyści utknęli na Granatach

Kategoria: TOPR

W niedziele na Granatach utknęła nieprzygotowana do wyprawy para turystów. Ratownicy TOPR z pomocą śmigłowca musieli ewakuować kobietę i mężczyznę z trudnego miejsca.


fot: Danusia Ptak

Turyści utknęli z uwagi na trudne, zimowe warunki. Nie posiadali stosownego wyposażenia, odpowiedniej wiedzy i umiejętności do poruszania się takim szlakiem. Doszli do pewnego momentu i nie mogli ani zawrócić ani iść dalej, dlatego postanowili zadzwonić po pomoc - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Dokładnie w tym samym miejscu na Granatach w sobotę również utknęła dwójka turystów. Pomocy im udzielili ratownicy i na pokładzie śmigłowca przetransportowali do Zakopanego.

Źródło: www.rmf24.pl


Wysoko w Tatrach panują nadal trudne i zimowe warunki. Poniżej aktualny komunikat TPN:

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Na odcinkach leśnych, szczególnie w godzinach porannych i w miejscach zacienionych, szlaki są wciąż mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską oraz na szlaku z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz, który w dolnej części jest uszkodzony na odcinku kilkudziesięciu metrów. Prosimy o ostrożność w tym miejscu. W wyższych partiach Tatr warunki są trudne, od ok 1800- 1900 m n.p.m. na szlakach leży cienka warstwa śniegu i występują oblodzenia. Dotyczy to zwłaszcza szlaków i grani na północnych wystawach. Tylko na niektórych odcinkach szlaków jest wystarczająca ilość śniegu do użycia raków. W Tatrach, zwłaszcza rano, utrzymują się niskie temperatury. Dodatkowa bluza, czapka i rękawiczki mogą okazać się niezbędne. Prosimy uwzględnić to przy planowaniu wycieczek.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-10-01 20:43
Wyświetlenia: 7456

Ostatnie komentarze

 • Ja ;-)

  Przepiękne zdjecia ! Gratuluję!

  Tatry w różnych odsłonach. Galeria zdjęć 

   5 godzin temu

 • Oskar

  Nie Kuznicy ale Kuźnic i nigdy na tym szlaku nie zaznasz wspinaczki. Może byłeś pierwszy raz w...

  Na Nosal z Zakopanego (Murowanica) 

   1 tydzień temu

 • Piotr S.

  Jaki jest koszt wynajęcia przewodnika na Gerlach na łatwiej trasie. Mam małe doświadczenie w...

  Z wizytą u Króla Tatr. Wejście na Gerlach Drogą Martina (film) 

   2 tygodni temu

Ostrzeżenia