• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Akcja TOPR z użyciem śmigłowca. Nieprzygotowani turyści utknęli na Granatach

Kategoria: TOPR

W niedziele na Granatach utknęła nieprzygotowana do wyprawy para turystów. Ratownicy TOPR z pomocą śmigłowca musieli ewakuować kobietę i mężczyznę z trudnego miejsca.


fot: Danusia Ptak

Turyści utknęli z uwagi na trudne, zimowe warunki. Nie posiadali stosownego wyposażenia, odpowiedniej wiedzy i umiejętności do poruszania się takim szlakiem. Doszli do pewnego momentu i nie mogli ani zawrócić ani iść dalej, dlatego postanowili zadzwonić po pomoc - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Dokładnie w tym samym miejscu na Granatach w sobotę również utknęła dwójka turystów. Pomocy im udzielili ratownicy i na pokładzie śmigłowca przetransportowali do Zakopanego.

Źródło: www.rmf24.pl


Wysoko w Tatrach panują nadal trudne i zimowe warunki. Poniżej aktualny komunikat TPN:

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Na odcinkach leśnych, szczególnie w godzinach porannych i w miejscach zacienionych, szlaki są wciąż mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską oraz na szlaku z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz, który w dolnej części jest uszkodzony na odcinku kilkudziesięciu metrów. Prosimy o ostrożność w tym miejscu. W wyższych partiach Tatr warunki są trudne, od ok 1800- 1900 m n.p.m. na szlakach leży cienka warstwa śniegu i występują oblodzenia. Dotyczy to zwłaszcza szlaków i grani na północnych wystawach. Tylko na niektórych odcinkach szlaków jest wystarczająca ilość śniegu do użycia raków. W Tatrach, zwłaszcza rano, utrzymują się niskie temperatury. Dodatkowa bluza, czapka i rękawiczki mogą okazać się niezbędne. Prosimy uwzględnić to przy planowaniu wycieczek.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-10-01 20:43
Wyświetlenia: 7379

Ostatnie komentarze

 • Patryk

  Coś mam, ale robione z komórki, więc jakość pozostawia trochę do życzenia. Nowych klamer nie...

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

 • Marcin

  Z informacji podawanych na innych portalach wynika, iż szlak został "wzbogacony" o kilka...

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

 • naTatry.pl

  Ma Pan może zdjęcia?

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

Ostrzeżenia