• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Zakopane – co decyduje o jego popularności?

Kategoria: Ogólne

Chyba nie znamy nikogo, kto zapytany o miasta w Polsce odwiedzane przez turystów najczęściej, nie wymieniłby wśród nich Zakopanego. Nie ma w tym nic dziwnego, z danych za rok 2016 wynika, że Małopolskę  w tym rok odwiedziło 14,9 mln osób – a na drugim miejscu najczęściej odwiedzanym miast, oczywiście po Krakowie, jest właśnie Zakopane. Dodatkowo, Tatrzański Park Narodowy podaje (dane również za rok 2016), że na jego teren weszło 3,5 mln osób! Z roku na rok w tych kwestiach bite są kolejne rekordy a Zakopane staje się coraz bardziej popularne!Zakopane jest bardzo częstym kierunkiem podróży zarówno prywatnych, jak i tych zorganizowanych. To idealne miejsce na odpoczynek, ale też na organizację np. wyjazdu integracyjnego. Oczywiście nie możemy zapominać o osobach, które odwiedzają Zakopane w większych grupach, niezwiązanych jednak z ich pracą. Jest to bardzo popularne m.in. wśród turystów odwiedzających Kraków, którzy chcą poczuć klimat polskich gór i Zakopane odwiedzają na dzień lub dwa.

Gdzie się zatrzymać?

To chyba jeden z największych problemów turystów – wynika on z tego, ze wybór jest po prostu ogromny. Jest to oczywiście odpowiedź na tak duże zainteresowanie ze strony turystów. Każdy jednak wie, że w Zakopanem można trafić na niekoniecznie niskie ceny. Gdzie więc szukać dla siebie noclegu? My zaproponujemy Wam pensjonat Tatra House, znajdujący się w willowej dzielnicy Zakopanego, na Krzeptówkach, przy ul. Krzeptówki Boczna 6. To miejsce z dala od zgiełku ulic, co wpływa zarówno na komfort pobytu, jak i np. bezpieczeństwo naszych pociech. Jednak do samego centrum miasta, do Krupówek, można w szybki i łatwy sposób dostać się samochodem lub busem – potrwa to zaledwie 5 minut. Jest to również idealna baza wypadowa – jak już wspominaliśmy, zarówno do samego miasta, jak i również dla tych, którzy chcą zdobywać górskie szczyty! Oczywiście to nie wszystko, co mają do zaoferowania. Już teraz zapraszamy na www.krzeptowki.pl po więcej informacji!

Co można robić w Zakopanem?

Popularność Zakopanego nie wynika tylko z jego piękna i klimatu, lecz również z olbrzymiej liczy atrakcji, które czekają na turystów! Wymienimy tutaj tylko kilka przykładów, większą liczbę ciekawych propozycji znajdziecie na stronie pensjonatu Tatra House. Jedną z najpopularniejszych atrakcji są zapewne skutery śnieżne. Są organizowane nawet wycieczki całodniowe, sięgające 100 km, więc na pewno spełnią one wymagania nawet najbardziej wymagających i szukających ważnień klientów. Kolejną, podobną atrakcją są quady. Tutaj trasy sięgają nawet 50 km. Warto podkreślić, ze są one idealne zarówno dla turystów samodzielnie odwiedzających Zakopane, jak i również, a może przede wszystkim – dla uczestników wspominanych wyjazdów integracyjnych. Nie można również zapomnieć o nartach. Czeka na nas m.in. stacja narciarska Witów-Ski, z wyciągiem krzesełkowym o długości 1000m, wypożyczalnią sprzętu czy nawet szkołą nauki jazdy. To oczywiście tylko kilka przykładów, ponieważ jak każdy wie, Zakopane stawia na turystów, dlatego też samych atrakcji jest niezwykle wiele.

Ten niezapomniany klimat

Warto pamiętać jednak, że to, co przyciąga tak wielu turystów do Zakopanego, to również wspomniane wcześniej piękno natury oraz klimat, który panuje w tym mieście. Nie zapominajmy również o tak popularnym, lokalnym jedzeniu.

Zacznijmy może od tego drugiego, odwiedzając Zakopane nie możemy nie spróbować chociażby takich przysmaków, jak oscypki czy moskole. O ile wędzonego, owczego sera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to moskole są cienkimi plackami pieczonymi na blasze. Do ich wyrobu wykorzystuje się m.in. mąkę i ziemniaki. Kolejnym daniem wartym spróbowania jest oczywiście kwaśnica – zupa z kiszonej kapusty i mięsa, podawana zazwyczaj z ziemniakami.

Każdy odwiedzający Zakopane powinien pamiętać, że posiada ono swój własny, zakopiański styl architektoniczny. Został on wprowadzony przez Stanisława Witkiewicza w latach 90. XIX w. Możemy dostrzec go zwłaszcza w wybudowanych pensjonatach. Było to połączenie tradycyjnego budownictwa górali podhalańskich wraz z elementami secesji. Budynki posiadały wiele charakterystycznych ozdób – m.in. dachy były zdobione pazdurami a okna tzw. słoneczkami. Warto dowiedzieć się o nim więcej przed odwiedzeniem Zakopanego oraz zwrócić uwagę na jego przejawy już na miejscu.

Zakopane czeka!

Jak widać – popularność Zakopanego nie jest niczym przypadkowym. Jest to miejsce, które łączy w sobie piękno natury, swój wyjątkowy klimat, pyszną kuchnię, niespotykany w innych miejscach styl architektoniczny, liczne atrakcje dla osób aktywnych oraz wiele więcej! Nie dziwimy się, że tak wiele osób tak często do niego wraca. A wszystkich tych, których właśnie naszła ochota na jego ponownie odwiedzenie – jeszcze raz zapraszamy do pensjonatu Tatra House, gdzie z pewnością spędzicie niezapomniane chwile!


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-10-01 18:56
Wyświetlenia: 1928

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia