• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Plecak turystyczny — jaki wybrać?

Kategoria: Ogólne

Wybór plecaka turystycznego jest nie lada wyczynem. Jest to jeden z najważniejszych elementów, bez których nie powinno wyruszać się na wyprawę. Plecak jest najwygodniejszych rozwiązaniem do przenoszenie najpotrzebniejszych rzeczy, ponieważ ma się go zawsze przy sobie. Jednak ilość oferowanych przez producentów plecaków przyprawić może o zawrót głowy. Jak więc dobrać odpowiedni plecak? Czym się kierować i jak go wybrać? Podpowiemy na co zwracać uwagę.


Wielkość — plecak turystyczny

Jedna z podstawowych kwestii — wielkość plecaka. Im większy tym więcej rzeczy uda się do niego zmieścić i jednocześnie tym więcej rzeczy będziecie musieli dźwigać na plecach. Zatem przy tym kryterium warto zastanowić się chwilkę dłużej. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie, jak często i w jakich warunkach będziemy go używać. Czyli po prostu, do czego będzie nam służył. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów popełnianych przy wyborze plecaka. Nie dostosowujemy typów plecaka do jego przeznaczenia. Jednak jeżeli chodzi o wielkość, jeśli lubimy zimowe wędrówki i latem raczej nie wypuszczamy się w teren, należy pamiętać o tym, że musi się do niego zmieścić ciepłe ubranie. A ciepłe ubranie jest z reguły grube, dlatego wymaga większej ilości miejsca w plecaku. Z kolei, jeśli jesteśmy ciepłolubni i z reguły wędrujemy wiosną i latem, to możemy spokojnie zainwestować w mniejszy element.

Ilość kieszeni, przegródki i inne udogodnienia

Plecak turystyczny z jedną, dużą przegrodą, to bardzo duży błąd. Wrzucenie wszystkiego do jednej komory sprawia, że znalezienie czegokolwiek w nagłej sytuacji nie tylko zajmie nam bardzo dużo czasu, ale także wprawi nas, w zupełnie zbędą irytację. Dlatego zdecydowanie najważniejszym kryterium podczas wyboru plecaka turystycznego jest jego funkcjonalność, a co za tym idzie ilość i rozmieszczenie kieszeni. Im więcej małych kieszonek, które jeszcze tworzone są bardzo często z odgórnym przeznaczeniem, tym lepiej. Dlatego szukając plecaka od razu odrzucić można ten, który tych właśnie dodatkowych kieszeni nie ma.

Inne parametry plecaków turystycznych

Innymi parametrami, którymi warto kierować się przy wyborze plecaka, jest wodoodporność i materiał, z jakiego ów przedmiot został wykonany. Jeśli na długą górską wędrówkę zabierzemy ze sobą zwyczajny, materiałowy plecak, może okazać się, że padający deszcz przemoczył doszczętnie wszystko, co znajdowało się także w jego wnętrzu. I wtedy zostajemy bez suchych ubrań i bez całego wycieczkowego „dobytku”.

Spory wybór plecaków turystycznych znajdziecie w sklepie Zielonysklep.pl.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-08-30 22:28
Wyświetlenia: 1662

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia