• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Gdzie na narty? Poznaj 6 najciekawszych miejsc

Kategoria: Ogólne

Wakacje w pełni, a miłośnicy narciarskich przygód zastanawiają się już, gdzie najlepiej rozpocząć sezon. Jeśli znacie już wszystkie krajowe stoki, warto wybrać się nieco dalej i poszusować pośród najpiękniejszych górskich krajobrazów. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na narty!


Wyjazd na narty – zorganizowany czy samodzielny?

Myśląc o wyjeździe na narty, zastanawiamy się nie tylko nad tym, gdzie pojechać, lecz także rozważamy to, czy lepiej będzie samodzielnie zorganizować wyprawę, czy może oddać się w ręce doświadczonych organizatorów, takich jak Snowz. Każde rozwiązanie będzie miało swoje wady i zalety. Jednak wiele osób bez wątpienia z przyjemnością powierzy wszystkie kwestie organizacyjne profesjonalistom. Będzie to doskonale rozwiązanie nie tylko dla osób początkujących, które nie wiedzą, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby móc bawić się beztrosko. Po wyjazdy zorganizowane chętnie sięgają także wszyscy, którzy w codziennym zgiełku nie mają czasu, aby samodzielnie zadbać o wszystkie szczegóły i formalności związane z wyjazdem. Jeśli wybierzemy odpowiadającą nam ofertę, pozostaje nam jedynie czerpać z zimowego szaleństwa!

Gdzie na narty? 6 ciekawych miejsc

Na całym świecie istnieje naprawdę wiele wspaniałych miejsc, które pozwolą na przeżycie zachwycającego narciarskiego szaleństwa. Oto najciekawsze z nich!

Val Thornes

Val Thornes to najwyżej położona stacja narciarska w Europie. Miasteczko zlokalizowane jest w południowo-wschodniej Francji, na wysokości 2300 m n.p.m., w gminie Saint-Martin-de-Belleville. Na terenie Val Thornes można znaleźć aż pięć snowparków. Łączna długość tras narciarskich wynosi 140 kilometrów. Turyści mają do dyspozycji 10 różnych hoteli i około 50 restauracji.

Les Deux Alpes

Les Deux Alpes to kolejny francuski ośrodek narciarski, który znajduje się w regionie Rodan-Alpy. Ośrodek rozciąga się na wysokości od 1300 do 3520 m n.p.m., w Alpach Delfinackich (zachodnie pasmo Alp). Narciarze mają do dyspozycji 102 trasy o łącznej długości 227 kilometrów. Na terenie Les Deux Alpes znajduje się także jeden snowpark. Na trasach narciarskich funkcjonuje 51 wyciągów oraz 214 armatek śnieżnych, dzięki którym utrzymane są doskonałe warunki zjazdowe.

Veysonnaz

Veysonnaz to miejscowość zlokalizowana w Szwajcarii, w kantonie Valais, w dystrykcie Sion, w Alpach Pennińskich. Veysonnaz stanowi świetną bazę narciarską, zarazem część jednego z największych ośrodków narciarskich w Alpach - Les 4 Vallées. Miejscowość położona jest 1233 m n.p.m. oraz zamieszkiwana przez około 560 osób.

L'Alpe d'Huez

L'Alpe d'Huez to kolejna miejscowość górska położona we francuskiej części Alp. Stanowi ona jeden z największych stacji narciarskich w północnych Alpach francuskich. L'Alpe d'Huez położone jest 1860 m n.p.m., w departamencie Isère. Nieopodal wznoszą się górskie masywy Écrins oraz Grandes Rousses.

Jahorina

Jahorina to masyw górski, znajdujący się na terenie Bośni i Hercegowiny. Jego najwyższy szczyt Ogoreljica osiąga wysokość sięga 1913 m n.p.m. i leży w paśmie Gór Dynarskich. W Jahorinie znajduje się Centrum Olimpijskie, stanowiące największy ośrodek sportów zimowych w Bośni i Hercegowinie oraz jeden z największych na Bałkanach.

Livigno

Livigno to włoski ośrodek narciarski, położony na wysokości 1809 m n.p.m., w prowincji Sondrio. Na terenie ośrodka znajduje się 31 wyciągów narciarskich oraz wiele zróżnicowanych tras narciarskich o łącznej długości 115 kilometrów. Dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym śnieg utrzymuje się tu wyjątkowo długo, nawet do połowy maja.

Publikacja: insane.agency


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-08-24 4:18
Wyświetlenia: 815

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia