• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Radzimy, jak tanio zaopatrzyć się na wyprawy w góry!

Kategoria: Ogólne

Odpowiednie wyposażenie to podstawa górskich wypraw. Wiedzą o tym zarówno początkujący, jak i starzy wyjadacze. Jednych i drugich dotyczy ten sam problem. Cena sprzętu, która czasami może odstraszać. Istnieją jednak sposoby na to, aby górski ekwipunek kupić nieco taniej.

Na początku należy zaznaczyć, iż nie chodzi tutaj o kupowanie sprzętu gorszej jakości. Każda górska eskapada wymaga dobrego i pewnego wyposażenia. Nawet bezpieczna przechadzka po uczęszczanym szlaku może stać się męczarnią, kiedy np. ubierzemy złe buty. Nie warto więc tutaj oszczędzać.

Obudź się przed sezonem!

Powszechnie wiadomo, iż większość z nas orientuje się o zakupie sprzętu najczęściej kilka dni przed większym wyjazdem lub w trakcie trwania sezonu, kiedy często wyjeżdżamy na krótki okres czasu. Właśnie dlatego w zimie kombinezony, buty, narty, deski, kijki, czy gogle osiągają najwyższe ceny. Nikt nie myśli o nich w lecie, kiedy w głowach nam wypoczynek nad jeziorem i rekreacyjne trasy rowerowe.

Jeśli jednak spojrzycie na ceny sprzętu zimowego w lipcu czy sierpniu, możecie się nieźle zdziwić, bo jedynym sposobem sklepów na przyciągnięcie klientów jest wówczas sprzedawanie towarów o wiele taniej. Analogicznie rowery zdecydowanie najlepiej kupować w miesiącach zimowych. Kiedy na stokach leżą grube warstwy śniegu, mało kto zagląda do sklepów dla cyklistów. Macie duże szanse na to, że sprzedawca zejdzie w tym czasie z ceny.

Kupuj online

Zakupy przez internet stają się w Polsce coraz popularniejsze. Ostatnimi czasy ta metoda zdaje się doganiać zakupy tradycyjne.Tendencja ta dotyczy oczywiście także ekwipunku górskiego. Wymienione wcześniej sprzęty: rowery, akcesoria, narty itd. - to wszystko z powodzeniem możemy kupić przez sieć.

Oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest wygoda takich zakupów, mocną ich stroną są także ceny. To właśnie w sklepach online można znaleźć czasem markowe sprzęty objęte dużymi obniżkami. Praktycznie każdy sklep zajmujący się sprzedażą sprzętu w góry - niezależnie czy to do sportów zimowych, letnich, turystyki czy spokojnych aktywności - posiada swoją sprzedaż internetową. W ten sposób jest w stanie dotrzeć do wielu klientów i obniżyć koszty działalności. Obniżenie kosztów działalności natomiast wpływa bezpośrednio na obniżenie cen.

Korzystaj z kodów rabatowych!

Będąc przy zakupach przez sieć, warto zatrzymać się przy pewnej formie rabatów internetowych. Dzięki nim internauci kupują markowe sprzęty w cenach niższych niż te, które można spotkać na co dzień w sklepie. To nic innego jak cyfrowa forma kuponów rabatowych. Zamiast gazetki czy papierowego bonu używamy kodu rabatowego na stronie sklepu online.

Aby łatwiej było to wytłumaczyć, posłużymy się przykładem. Ostatnio bardzo popularne są kamery typu GoPro i rejestratory obrazu w ekstremalnych, sportowych warunkach. Nie należą one do najtańszych. Przeważnie taki wydatek to bardziej fanaberia niż potrzeba. Ale posługując się kodami rabatowymi, można ugrać nieco na cenie.

Szukamy odpowiedniej promocji w konkretnym sklepie online. W tym celu możemy posłużyć się serwisami, które zbierają na jednej stronie wszystkie aktualne promocje z danej kategorii czy w danej sieci. W naszym przykładzie niech będzie to strona serwisu Picodi.com z kodami rabatowymi do MediaMarkt, który w swojej ofercie posiada takie kamerki.

Jeśli sklep oferuje promocję akurat na ten produkt, klikamy w wirtualny kupon. Ukazuje nam się kod, który należy wpisać w koszyku zakupowym na stronie sklepu. To wszystko!

Lepiej zapytać

Nie trzeba tak naprawdę bardzo kombinować, aby korzystać ze sprzętu dobrej jakości, nie wydając przy tym fortuny. Najważniejsze, to nie czekać z zakupami na ostatnią chwilę. Rozwój technologii i zakupów przez Internet daje sporo możliwości. Jeśli akurat w danym momencie widzicie, że ceny w salonie bądź sklepie internetowym nie odbiegają bardzo od standardowych, można skontaktować się bezpośrednio z obsługą sklepu i zapytać wprost, kiedy wprowadzą promocję na to, co Was interesuje. Każdy sprzedawca działający w sieci daje możliwość kontaktu przez maila lub przez profil na Facebooku.


Dodał: Matthew
2017-08-08 10:51
Wyświetlenia: 3324

Ostatnie komentarze

 • Góry

  3 * trudności ??? chyba ankieta robiona wśród mało ruchawych emerytów .

  Na Gubałówkę i Butorowy Wierch z Zakopanego 

   20 godzin temu

 • Adam Cegielski

  Mój ostatni wyjazd zakończył się długimi miesiącami w gorsecie ortopedycznym. Polecam sklep ze...

  naTatry.pl - Najczęstsze przyczyny wypadków w górach. zobacz film 

   1 dni temu

 • Grzegorz D

  Witam z dzieciakami lepiej z Kuznic czy Toporowej Cyrlhli wejść w kwietniu na krokusy a może...

  Na Wielki Kopieniec przez Dolinę Olczyską 

   2 dni temu

Ostrzeżenia