• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

5 najlepszych kempingów u podnóża Tatr

Kategoria: Ogólne

Turystyka kempingowa ma w Polsce długa tradycję. Jeszcze nie tak dawno szczytem marzeń było posiadanie przyczepy kempingowej z Niewiadowa (tak zwanej niewiadówki), a kampery były prawdziwą rzadkością. Jednak od przynajmniej kilkunastu lat, ten sposób spędzania wolnego czasu przyciąga coraz większą grupę zwolenników. Wolność i swoboda w podejmowaniu decyzji o tym, dokąd i kiedy pojedziemy oraz niezależność i możliwość swobodnego wyboru miejsca postoju sprawiają, że kiedy ktoś już spróbuje, nie chce nawet słyszeć o innych formach wypoczynku.


Razem ze wzrostem ilości kamperów na polskich drogach rośnie liczba miejsc, w których można się zatrzymać. Systematycznie poprawia się także jakość kempingów. Nowoczesne i czyste sanitariaty, dobrze wyposażone kuchnie, pełna infrastruktura – przyłącza wody i prądu na parcelach, stopniowo stają się standardem na rodzimych polach namiotowych. Doceniają to nie tylko nasi rodacy. Rośnie również ilość gości zagranicznych odwiedzających nasz kraj kamperami. Na kempingach spotkać można nie tylko Niemców, Holendrów, Francuzów czy przedstawicieli innych krajów, gdzie podróżowanie kamperami jest bardzo popularne. Bywają również goście z tak egzotycznych i odległych zakątków świata, jak Chiny.

Karawaning i Tatry

O magii i uroku polskich Tatr nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym, co może nieco odstraszać turystów, szczególnie w szczycie sezonu, jest brak wolnych miejsc w hotelach i na kwaterach. Na szczęście i tutaj znaleźć możemy doskonałej jakości kempingi i pola namiotowe. Wszyscy, którzy zdecydują się na podróż kamperem (własnym lub wynajętym), z pewnością znajdą miejsce odpowiednie dla siebie. Przedstawiamy pięć najwyżej ocenianych kempingów, u podnóża Tatr.

1. Camping Zakopane Willa Skoczek

Ocena w Google: 4,9; ilość opinii 65

Ocena w camping.info: 5,0

Położenie: 2,5 km od centrum Zakopanego, z pięknym widokiem na panoramę Tatr. Duży plac zabaw dla dzieci oraz parking strzeżony dla gości przyjeżdżających samochodami osobowymi.

Ceny (informacje ze strony internetowej kempingu): osoba dorosła – 12 zł; dziecko (4-10 lat) – 8 zł; kamper – 20 zł; przyczepa kempingowa – 10 zł; prąd – 10 zł.

2. Zakopane pole namiotowe i pokoje Mostowi

Ocena w Google: 4,8; ilość opinii 4

Ocena w camping.info: brak

Położenie: 4,5 km od centrum Zakopanego. Kemping usytuowany nad rzeką Zakopianką, w całości ogrodzony, otoczony wysokimi drzewami.

Ceny (informacje ze strony internetowej kempingu): osoba dorosła – 12 - 15 zł; dziecko (4-10 lat) – b/d; kamper – 10 zł; przyczepa kempingowa – 10 zł; prąd – b/d.

3. Camping nr 207 "Ustup"

Ocena w Google: 4,7; ilość opinii 19

Ocena w camping.info: 4,5

Położenie: 4km od centrum Zakopanego. Usytuowany nad rzeką Zakopianką i Olczyckim Potokiem. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Tatry, Gubałówkę i Rafaczańską Grapę.

Ceny (informacje uzyskane telefonicznie): osoba dorosła – 18 zł; dziecko (4-9 lat) – 15; kamper (cena za samochód kempingowy, dwie osoby dorosłe oraz przyłącze do prądu) – 61 zł.

4. Camping Harenda

Ocena w Google: 3,8; ilość opinii 16

Ocena w camping.info: 3,25

Położenie: 4,3 km od centrum Zakopanego, z niepowtarzalnym widokiem na Tatry. Powierzchnia kempingu to ok. 1,4 ha.

Ceny (informacje ze strony internetowej kempingu): osoba dorosła – 15 zł; dziecko (4-10 lat) – 10 zł; kamper – 30 zł; przyczepa kempingowa – 20 do 25 zł; prąd – 10 zł.

5. Camping Łęg

Ocena w Google: 4,5; ilość opinii 33

Ocena w camping.info: 5,0

Położenie: 35 km od Zakopanego, nad rzeką Białką tuż u jej ujścia do Jeziora Czorsztyńskiego. Oddalony wprawdzie od Zakopanego, ale wart odnotowania ze względu na doskonałą lokalizację.

Ceny (informacje ze strony internetowej kempingu): osoba dorosła – 7 zł; dziecko (4-10 lat) – 5 zł; kamper – 10 zł; przyczepa kempingowa – 3 do 5 zł; prąd – 7 zł.

Kamperem w góry

Powyższe zestawienie obejmuje tylko wybrane miejsca postojowe dla miłośników turystyki kamperowej i podróżowania z przyczepą kempingową. Oczywiście w każdym z wymienionych miejsc można zatrzymać się również z namiotem. Większość oferuje także pokoje gościnne lub domki kempingowe.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią kamperów motorhome.pl, która oferuje nowoczesne, rodzinne samochody kempingowe, doskonale przystosowane również do podróżowania po górskich, krętych drogach.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-30 23:58
Wyświetlenia: 2603

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia