• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Tysiące wolontariuszy znów sprząta Tatry

Kategoria: Ogólne

W Zakopanem trwa 6. edycja projektu Czyste Tatry! Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami wyrusza na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawilipo sobie ci... mniej eleganccy turyści. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników Czystych Tatr, gra zespół Blue Cafe! Dojdzie też do próby bicia rekordu Guinnessa!


Projekt Czyste Tatry, organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska, ma zaledwie sześć lat, ale efekty jego krótkiej historii są zdumiewające. Co roku jednoczy wokół idei wspólnego sprzątania Tatr zaangażowane grono wolontariuszy, znane osobistości ze świata podróży, nauki, sportu i show biznesu, a także wiele instytucji i firm, którym nie jest obojętny stan najpiękniejszych polskich gór. Organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji. Ubiegłym razem sprzątanie Polski w ramach projektu Czyste Tatry zaangażowało prawie 4,5 tysiąca ochotników.


Podczas akcji „Czyste Tatry” zaplanowana została wyjątkowa akcja edukacyjna na temat recyklingu, stanowiąca również próbę ustanowienia rekordu Polski oraz Guinnessa. Wszyscy wolontariusze będą mogli wziąć udział w układaniu największej mozaiki z 6 ton surowców wtórnych, inspirowanej symboliką narodową. Materiał do realizacji tego niepowtarzalnego projektu zapewni partner wydarzenia Jan Niezbędny, a będzie to regranulat stworzony z foliowych odpadów, a następnie zabarwiony różnymi kolorami. Po zakończeniu akcji surowiec trafi do fabryki marki i zostanie przetworzony na specjalną linię ekologicznych worków na śmieci Eko Natura, które będą wykorzystane podczas następnej edycji „Czystych Tatr”. W ten sposób zamknięty zostanie krąg, w którym przyroda harmonijnie koegzystuje z człowiekiem.Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-30 19:47
Wyświetlenia: 1087

Ostatnie komentarze

 • Krankze

  Już cztery razy szedłem tą drogą na Czerwone Wierchy. Nie zamienię na żadną inną. Dojść do...

  Na Czerwone Wierchy (Ciemniak) przez Upłaziańską Kopkę z Kir 

   3 dni temu

 • naTatry.pl

  Dokładna galeria ze szlaku:...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

 • Agata

  dodam, że w planach jest zejście do piątki I będzie to okres wakacyjny :)

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   4 dni temu

Ostrzeżenia