• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Warunki w Tatrach na dzień 17.06.2017

Kategoria: Ogólne

W Tatrach nastąpiło załamanie pogody,  ochłodziło się,  a w nocy spadł śnieg. Warunki na szlakach są trudne, szczególnie w wyższych partiach Tatr. Zobaczcie komunikat od TPN.


Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach pogorszyły się. W części reglowej Tatr wszystkie szlaki są mokre, błotniste i śliskie.W związku z intensywnymi opadami deszczu stan wód w potokach i stawach tatrzańskich jest podwyższony. Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach miejscami leżą  płaty starego, twardego śniegu, który występuje szczególnie po północnej stronie grani. Duże płaty są przy podejściu na Zawrat, Kozią Przełęcz, Szpiglasową Przełęcz, w żlebie Honoratka, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem oraz na Rysy. W wielu miejscach na Orlej Perci i innych szlakach są mniejsze płaty śniegu. Powyżej 2000 m n.p.m mogą występować opady śniegu. Dodatkowym utrudnieniem jest mgła i niski pułap chmur, które znacznie ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie.

Na mostku przy Spadowcu, na Drodze pod Reglami uszkodzona jest barierka. Prosimy o zachowanie ostrożności w tym miejscu.

Na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i Olczyskiej. Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-17 19:10
Wyświetlenia: 2382

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia