• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Zasłabnięcie turystki na Świnicy. Na szlakach nadal może zalegać śnieg

Kategoria: Ogólne

Dzisiaj podczas wycieczki prowadzonej przez tatrzańskiego przewodnika, w rejonie Świnicy zasłabła 17-letnia dziewczyna. Ratownicy TOPR z pomocą śmigłowca przetransportowali młodą turystkę do zakopiańskiego szpitala.

W wyższych partiach Tatr nadal mogą panować trudne warunki. Prosimy rozsądne dobieranie szlaków na wyprawy.


fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach TPN:

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. Szlaki, po nocnych, intensywnych opadach deszczu są miejscami mokre, błotniste i śliskie. Najwięcej błota jest w Dolinie Chochołowskiej między Polaną Jamy, a Przełęczą Kominiarską oraz przy Bobrowieckim Potoku. Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach miejscami leżą jeszcze płaty starego, twardego śniegu, który występuje szczególnie po północnej stronie. Na graniowych szlakach o południowych wystawach śniegu już nie ma.

Na zielonym szlaku z Hali Gąsienicowej na Rówień Waksmundzką, nad Czarnym Potokiem uszkodzony jest mostek. Na mostku przy Spadowcu, na Drodze pod Reglami uszkodzona jest barierka. Prosimy o zachowanie ostrożności w tych miejscach.

Na terenie TPN w wielu miejscach trwa zrywka i wywóz drewna oraz inne prace leśne, między innymi w Dolinie Chochołowskiej i Olczyskiej. Prosimy w tych miejscach o ostrożność i stosowanie się do poleceń pracowników Parku.

W części reglowej Tatr, zwłaszcza w miejscach nasłonecznionych, występują jadowite żmije zygzakowate. Prosimy o zachowanie ostrożności.

W wyższych partiach Tatr szlaki pokryte są płatami twardego śniegu. Poślizgnięcie się w tych miejscach grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-13 16:03
Wyświetlenia: 2187

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia