• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Niecodzienna Górsko Wyspiarska podróż łodzią

Kategoria: Ogólne

Jeśli chcesz zwiedzić Antyle, odkryj wspaniałe trasy żeglarskie Wysp Dziewiczych z punktem startowym w Tortolli. Jesteśmy pewni, że pokochasz ten szlak prowadzący wokół wysp oferujących zarówno liczne punkty postojowe, jak i wiele ciekawych rozrywek. Ze zjawiskowymi zachodami słońca, piaszczystymi, białymi plażami, sportami wodnymi i magicznymi wieczorami przeżyjesz niezapomniane chwile!

Dzień 1 - Cooper Island (6 Mil)

Twój rejs na Wyspach Dziewiczych rozpoczyna się od portu Road Town na wyspie Tortola. Pierwszego dnia wypłyń w stronę Cooper Island, małej wulkanicznej wyspy. Możesz zacumować w Manchioneel Bay, by nacieszyć się spokojem plaży. Nie przegap okazji na krótką wycieczkę do Salt Island na zachodzie, oferującej znakomite kotwicowiska.

Dzień 2 - Virgin Gorda Island (8 Mil)

Kontynuuj swój rejs po Wyspach Dziewiczych w stronę Virgin Gorda, wyspy słynącej z granitowych skał pochodzenia wulkanicznego, nazywanych „Łaźnie”, ze względu na wytwarzane przez nie naturalne, kolorowe baseny. Podczas postoju na Virgin Gorda możesz spędzić czas na nurkowaniu i podziwianiu niesamowitej podwodnej flory I fauny. Gdybyś potrzebował pomocy w organizacji rejsu i czarterze łodzi- pamiętaj, że możęsz zgłosić się do GlobeSailor.pl

Dzień3 - Marina Cay (6 Mil)

Po przepłynięciu 10 mil morkich, zakotwicz na Marina Cay. Warunki żeglugi wzdłuż tej maleńkiej wysepki są znakomite i w pełni pozwolą Ci nacieszyć się Twoją łodzią czarterową. Zachwyć się wspaniałymi widokami i krajobrazami Marina Cay na jej licznych punktach postojowych.

Dzień 4 - Cane Garden Bay

Czwartego dnia żeglugi na Wyspach Dziewiczych zawrócisz w stronę wyspy Tortola trzymając się wybrzeża, aż dotrzesz do Cane Garden Bay, jednej z najpiękniejszych zatok na wyspie. Spędź większość dnia na szlifowaniu swoich umiejętności żeglarskich, lub złap trochę opalenizny na pokładzie Twojego katamaranu. Możesz odpocząć na tym przystanku ciesząc się malowniczymi krajobrazami zatoki. Przejrzyste, błękitne wody i białe, piaszczyste plaże oraz niezliczone palmy kokosowe – jest to idealne miejsce na relaks i odpoczynek. Wieczorem poczuj przyjemną atmosferę tej wyspy w jej licznych barach i restauracjach oraz klubie nocnym wzdłuż plaży.

Dzień 5 - Jost Van Dyke (4 Mile)

Wypłyń w stronę Jost Van Dyke, wyspy oddalonej o rzut kamieniem od Cane Garden Bay. To miejsce zawdzięcza swoją nazwę holenderskiemu piratowi oraz posiada wiele punktów postojowych o niepowtarzalnym uroku. Odkryj Sandy Cay, idealne miejsce do nurkowania i Great Harbour oferujące fantastyczne panoramiczne widoki.

Dzień 6 - Norman Island (11 Mil)

Zawróć ponownie do Norman Island, leżącą 10 mil na południe od Jost Van Dyke. Ta wyspa zauroczy Cię swoim popularnym kotwicowiskiem zwanym “Jasne” i restauracją “The William Thornton”. Spróbuj serwowanych przez nią licznych, lokalnych specjalności. Nie przegap szansy na zwiedzenie ukrytych jaskiń w Treasure Point, które mogły służyć jako inspiracje dla “Wyspy Skarbów” Roberta Stevensona.

Dzień 7 - Tortola

Twój rejs po Wyspach Dziewiczych dobiega końca i nadszedł czas na powrót na wyspę Tortolę i jej nadzwyczajne rafy koralowe w Shark's Bay. To Twoja ostatnia okazja, by skorzystać z nieskazitelnych plaż i turkusowych wód, zanim dotrzesz do ostatniego punktu podróży.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-13 14:23
Wyświetlenia: 776

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia