• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Rafting Dunajec

Kategoria: Ogólne

Lato tuż, tuż, a wakacje za pasem. Wielu z Was pewnie ma już zaplanowany wypad na wypoczynek w górach. Jednak góry to nie tylko piesze wędrówki. Dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie mamy bardzo ciekawą propozycję - rafting Dunajcem.


Rafting to po prostu spływ pontonowy, ciekawa alternatywa dla tradycyjnych spływów łodziami flisackimi. A do tego zupełnie bezpieczny, ponieważ Dunajec to najłatwiejsza górska rzeka w Polsce (oznaczona symbolem WW1 w 6 stopniowej skali trudności). Dlatego polecamy taką formę rekreacji nie tylko zaprawionym w bojach turystom, ale  również rodzinom z dziećmi.

Rafting przełomem Dunajca to 14 kilometrów pięknej, malowniczej trasy biegnącej wzdłuż granicy polsko-słowackiej - niezapomniane przeżycia gwarantowane! Spływy pontonowe Dunajcem rozpoczynają się w niewielkiej wsi Sromowce Niżne a kończą się w uzdrowisku Szczawnica. Po drodze możemy napawać się pięknymi widokami, a Trzy Korony i Sokolica to kwintesencja bajkowych Pienin.

Pieniny są jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Znajdują się w południowej Polsce i północnej Słowacji (Karpaty Zachodnie). W sąsiedztwie Pienin leżą pasma górskie; od północy Gorce, od południa Magura Spiska oraz Pogórze Spisko-Gubałowskie, od zachodu Kotlina Nowotarska , od północnego wschodu Beskid Sądecki. Pieniny w sposób wyjątkowy podzielone zostały przez rzekę Dunajec.

Organizator spływu, firma Rivent zapewnia uczestnikom opiekę wykwalifikowanych instruktorów - Medalistów Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim i ratowników na każdym pontonie, a ponadto w cenie (60zł od osoby): bilety wstępu na teren Pienińskiego Parku Narodowego, informacje na temat atrakcji w Pieninach, wysokiej klasy sprzęt: kask, kamizelka asekuracyjna, pagaj oraz akcesoria wodoszczelne na sprzęt elektroniczny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.rivent.pl

Chwytamy za pagaj i do zobaczenia, tym razem na wodnym szlaku!


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-11 14:00
Wyświetlenia: 1207

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia