• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Rafting Dunajec

Kategoria: Ogólne

Lato tuż, tuż, a wakacje za pasem. Wielu z Was pewnie ma już zaplanowany wypad na wypoczynek w górach. Jednak góry to nie tylko piesze wędrówki. Dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu aktywnie mamy bardzo ciekawą propozycję - rafting Dunajcem.


Rafting to po prostu spływ pontonowy, ciekawa alternatywa dla tradycyjnych spływów łodziami flisackimi. A do tego zupełnie bezpieczny, ponieważ Dunajec to najłatwiejsza górska rzeka w Polsce (oznaczona symbolem WW1 w 6 stopniowej skali trudności). Dlatego polecamy taką formę rekreacji nie tylko zaprawionym w bojach turystom, ale  również rodzinom z dziećmi.

Rafting przełomem Dunajca to 14 kilometrów pięknej, malowniczej trasy biegnącej wzdłuż granicy polsko-słowackiej - niezapomniane przeżycia gwarantowane! Spływy pontonowe Dunajcem rozpoczynają się w niewielkiej wsi Sromowce Niżne a kończą się w uzdrowisku Szczawnica. Po drodze możemy napawać się pięknymi widokami, a Trzy Korony i Sokolica to kwintesencja bajkowych Pienin.

Pieniny są jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Znajdują się w południowej Polsce i północnej Słowacji (Karpaty Zachodnie). W sąsiedztwie Pienin leżą pasma górskie; od północy Gorce, od południa Magura Spiska oraz Pogórze Spisko-Gubałowskie, od zachodu Kotlina Nowotarska , od północnego wschodu Beskid Sądecki. Pieniny w sposób wyjątkowy podzielone zostały przez rzekę Dunajec.

Organizator spływu, firma Rivent zapewnia uczestnikom opiekę wykwalifikowanych instruktorów - Medalistów Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim i ratowników na każdym pontonie, a ponadto w cenie (60zł od osoby): bilety wstępu na teren Pienińskiego Parku Narodowego, informacje na temat atrakcji w Pieninach, wysokiej klasy sprzęt: kask, kamizelka asekuracyjna, pagaj oraz akcesoria wodoszczelne na sprzęt elektroniczny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.rivent.pl

Chwytamy za pagaj i do zobaczenia, tym razem na wodnym szlaku!


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-06-11 14:00
Wyświetlenia: 886

Ostatnie komentarze

 • Artur Oleksiński

  Witam. Czy wejście na Kościelec i Świnice przez Zawrat będzie dobrym sprawdzianem przed wyprawą...

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   2 godzin temu

 • o.n.a

  i po 3 latach też masz piękną pogodę :DDD

  Kiedy najlepiej w Tatry? 

   2 godzin temu

 • Marcin

  Czy szłaś starym Zawratem? To jest droga raczej jak jest śnieg. omija skałki ograniczające żleb ,...

  Na Zawrat z Hali Gąsienicowej 

   15 godzin temu

Ostrzeżenia