menuleft

Jak serwis Airbnb zmienił sposób podróżowania raz na zawsze?

panelright

Airbnb służy publikowaniu ofert, odkrywaniu i rezerwowaniu miejsc pobytu, które są unikalne i wyjątkowe. Bez względu na to, czy poszukujemy zamku, apartamentu, czy willi na jedną noc, miesiąc czy tydzień, portal ten pomoże nam wybrać najlepszą i najkorzystniejszą ofertę.

Portal Airbnb powstał w 2008 r. wprowadzając tym samym zupełnie nową jakość wynajmu taniego, sprawdzonego noclegu u osób prywatnych, w ponad 190 krajach na całym świecie.

Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie?

Oferta Airbnb jest niezwykle szeroka. W oparciu o ten serwis można znelźć nocleg wynajmując mieszkanie, partament, cały dom, łódź, przyczepę, a nawet grotę czy wiatrak. Brzmi interesująco, nieprawdaż?

Jednakże mnogość ofert nie zawsze ułatwia proces podejmowania decyzji. Dlatego też właściele lokali dwoją się i troją, aby zaprezentować swoje oferty najlepiej jak się. Jednak nie zawsze im to wychodzi. Zobacz na co zwracać uwagę oglądając zdjęcia mieszkań na Airbnb.

  1. Zasłonięte rolety – najprawdopodobniej fatalny widok lub kraty na oknach
  2. Brak zdjęć wszystkich pokoi – być może kiepski stan lub mały metraż pomieszczeń
  3. Brak zdjęć kuchni – często mały aneks kuchenny wbudowany w część pokoju sypialnego
  4. Zbliżenia na meble lub rybie oko – mieszkanie musi być małe lub właściciel ma coś do ukrycia
  5. „Amazing view” – wielu gospodarzy tak określa widok z apartamentu, upewnij się, że to jest na wprost okna, a nie po boku lub przed budynkiem
  6. Dodatkowe udogodnienia – zdjęcie basenu, siłowni, placu zabaw nie zawsze oznaczają, że znajdują się w tym samym budnku, w którym mieszkasz

Zniżki Airbnb

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Airbnb mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Serwis oferuje zniżkę na start w wysokości 100 zł. Jeżeli chcesz otrzymać rabat zarejestruj się w serwisie przez specjalny kupon Airbnb – co ważne, ten kod promocyjny nie ma terminu ważności. Co to oznacza? Możesz zarejestrować się dzisiaj, a zniżkę wykorzystać w dowolnym momencie. Nawet za pół roku.

Warto zarejestrować się z tego kuponu już teraz, ponieważ nie wiadomo ile jeszcze Airbnb będzie prowadziło tą akcję promocyjną. W końcu 100 zł piechotą nie chodzi, a wielu przypadkach podczas rezerwacji noclegu w Airbnb to dość duża część kwoty rezerwacji.

Recenzje w Airbnb

Serwis Airbnb bazuje na opiniach, które pozwalają zweryfikować pozytywnie lub negatywnie oferowane usługi.

System recenzji działa w podobny sposób do komentarzy na Allegro. Tylko w tym wypadku jesteśmy ogrniczeni czasowo. Po wykupieniu usługi (pobycie u gospodarza) mamy 14 dni napisanie recenzji. Możemy także ocenić wiarygodność oferty. Ułatwimy dzięki temu podjęcie decyzji kolejnym członkom społeczności.

Konkretną ofertę na Airbnb można ocenić z kryteriach:

Oprócz tego warto zostawić kilka słów komentarza pod konkretną ofertą. Takie opisy są mile widziane. No właśnie... a co jeżeli pobyt nie był idealny, a mieszkanie nie wyglądało tak pięknie jak na zdjęciach? Na Airbnb jest relatywnie mało negatywnych opinii. W tym serwisie chyba każdy lubi być miły dla każdego. Działa to w podobny sposób do Allegro – „nie wytawię Ci negatywa, bo boję się, że Ty mi go wystawisz”. Podczas czytania recenzji trzeba wziąć na to dużą poprawkę i tak jak na Allegro – większą uwagę zwracać na te negatywne komentarze.

Czy korzystanie z Airbnb jest bezpieczne?

Aby społeczność Airbnb była w pełni bezpieczna portal ten przedstawia swoim gościom i gospodarzom jasno określone zasady i standardy. Opracowane są one w oparciu o doświadczenia i bezpośrednie relacje członków tej społeczności.

Ich egzekwowaniem zajmują się specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy obiektywnie i profesjonalnie będą starali się rozwiązać każdy problem.

Zgodnie z założeniami właścicieli serwisu - korzystanie z Airbnb jest całkowicie bezpieczne i działa to w dwie strony. Zarówno goście jak i gospodarze powinni dokonać pełnej weryfikacji robiąc zdjęcie swojego dowodu osobistego, podając swój adres e-mail, numer telefonu oraz podpinając kartę kredytową lub debetową.

Pełna weryfikacja to nie wszystko. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i wybierając ofertę zwrócić uwagę na kilka czynników - opinie w profilu gospodarza, staż gospodarza w serwisie, recenzje pod ofertami oraz kontakt z gospodarzem. Podczas wymiany korespodencji jeszcze przed rezerwacją jesteśmy w stanie ocenić czy osoba siedząca po drugiej stronie jest miła i wzbudza zaufanie czy gburowata i jej zachowanie rodzi wątpliwości. To może mieć bardzo duży wpływ na naszą decyzję.

Nie oszukuj Airbnb! Wiele osób próbuje dogadfać się z właścicielem oferty poza serwisem. Dzięki temu unika się opłaty manimulacyjnej i można dać gospodarzowi gotówkę do ręki. Nie jest to rozsądne. Jak trafisz na oszusta – zostajesz z niczym.

Metody płatności w Airbnb

Goście, rezerwując sobie nocleg w wybranym miejscu, płacą za pośrednictwem swojego konta w Airbnb. Gospodarz otrzymuje środki w 24 godziny po zaksięgowaniu transakcji.

W Polsce można płacić w Airbnb przez kartę kredytową, kartę debetową, konto PayPal oraz Apple Pay w aplikacji na iOS.

Całkowita suma rezerwacji zależy od kilku elementów. Są to stawki za dzień, opłaty za sprzątanie, opłata za dodatkowych gości.

Opłata serwisowa Airbnb pobierana jest dla wszystkich rezerwacji. Jest to konieczne, aby serwis funkcjonował sprawnie.

Doliczone mogą zostać też inne koszty takie jak podatek od towarów i usług - dla mieszkańców z Unii Europejskiej, Afryki Płd i Japonii.

Dlaczego warto zostać gospodarzem w Airbnb?

Gospodarz Airbnb

Wynajem mieszkań przez Airbnb to doskonały pomysł na dodatkowy zarobek przy niewielkim nakładzie pracy. Bez względu na to, jakim miejscem noclegowym dysponujesz, możesz zostać gospodarzem. Airbnb pobiera jedynie 3% opłaty manipulacyjnej. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z wystawieniem mieszkania na wynajem.

W Airbnb liczą siępozytywne opinie, dlatego warto pamiętać, że gospodarz musi być osoba komunikatywną, dyspozycyjną, dokładną i lubiącą porządek, a także obowiązkową.

Zobacz jak zostać gospodarzem na Airbnb i zarabiać dodatkowe pieniądze?

Współgospodarz Airbnb

Wielu ludzi chce wynajmować miejsca na nocleg, ale nie mają czasu, żeby zająć się tym osobiście. Jest to szansa dla ludzi, którzy nie posiadają miejsc noclegowych, a chcieliby zarobić dodatkowe pieniądze.

Zostają wtedy współgospodarzami. Ich zadaniem jest stworzenie oferty, pomoc w przygotowaniu domu na przyjęcie gości, obsługa rezerwacji, osobiste przyjęcie gości, wszelka pomoc w rozwiązywaniu przeróżnych problemów. Współgospodarz pisze także recenzje, uzupełnia zapasy, pilnuje wymiany pościeli i porządków.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem internetowym www.potegapasji.pl

drogowskaz