• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Pracowity dzień dla TOPRu. 2 akcje ratunkowe

Kategoria: TOPR

Ratownicy TOPRu brali dzisiaj udział w dwóch akcjach ratunkowych.  Po południu pomoc wezwała  47-letnia turystka, która nie mogła zejść z przełęczy między Kopami w Tatrach Zachodnich. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w Zakopanem.


fot. Jakub Horwath

Dwie godziny później śmigłowiec wyleciał na pomoc turystom uwięzionym w ścianie Pośredniej Turni pomiędzy Kasprowym Wierchem, a Świnicą. Zeszli oni ze szlaku,  a gdy zrobiło się stromo i ślisko nie byli wstanie wrócić na główną trasę.

Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej szlaki tylko miejscami są mokre i błotniste. Szczególnie dużo błota jest w Dolinie Lejowej, Starorobociańskiej i na podejściu na Grzesia przy Bobrowieckim Potoku.  W niektórych miejscach na szlakach leżą jeszcze resztki starego śniegu i lodu. Stan wód w potokach tatrzańskich jest podniesiony i przejście niektórych odcinków szlaków jest utrudnione.

Powyżej górnej granicy lasu panuje zima. Na graniowych szlakach o południowych wystawach nie ma już śniegu. Na szlakach nasłonecznionych śnieg  w ciągu dnia jest mokry i przepadający, w wyższych partiach i na północnych stokach śnieg jest bardzo twardy, zmrożony, miejscami występują oblodzenia.


Źródło: radiokrakow.pl

Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-05-17 16:10
Wyświetlenia: 2263

Ostatnie komentarze

 • Corrado53

  Dziękuję ☺

  Na Halę Stoły z Kir 

   1 dni temu

 • naTatry.pl

  Jest otwarty cały rok.

  Na Halę Stoły z Kir 

   2 dni temu

 • Corrado53

  Czy szlak na Halę Stoły w grudniu będzie jeszcze otwarty?

  Na Halę Stoły z Kir 

   2 dni temu

Ostrzeżenia