• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Wiosenna wycieczka do Zakopanego

Kategoria: Ogólne

Zakopane to od wielu lat cel podróży wielu Polaków, którzy uwielbiają atmosferę tego niewielkiego miasteczka - górskie widoki i pyszną kuchnię. Co roku do Zakopanego przyjeżdżają tysiące turystów - jest to jedno z najbardziej obleganych polskich miast, także poza sezonem. Jeśli chodzi o sezon turystyczny w Zakopanem, to śmiało można powiedzieć, że trwa on cały rok.


Na szczęście dojazd do Zakopanego jest dzisiaj bardzo łatwy dzięki wielu wygodnym połączeniom z innymi miastami. Szybkie połączenia są możliwe dzięki rozbudowanej ofercie firm przewozowych takich jak Dream-Bus.

Zakopane - dlaczego warto?

  1. Zakopane najpiękniejsze i chyba najbardziej atrakcyjne jest przede wszystkim na wiosnę. Wtedy to przyroda budzi się do życia, a gospodarze odpoczywają przed intensywnym sezonem letnim, kiedy to do miasta ściągają turyści z całej Polski.
  2. Dla spacerujących idealną opcją jest wybranie się do Morskiego Oka, droga nie jest długa i wyczerpująca, a widoki rekompensują każdy pokonany kilometr. Wiosna to idealna pora dla tych, którzy niekoniecznie chcą przeciskać się przez tłumy turystów, które oblegają Zakopane przede wszystkim latem i zimą.

Nawet w ciągu kilku dni czy w czasie weekendu można solidnie odpocząć - zakopiańscy górale są niezwykle gościnni i potrafią zapewnić wiele rozrywek i atrakcji swoim gościom. Takie atrakcje najlepiej smakują w większym gronie, dlatego też warto zorganizować transport do Zakopanego i wybrać się tutaj z przyjaciółmi czy rodziną.  Oczywiście najbardziej miasto oblegane jest latem i zimą, ale i wiosną czy jesienią nie brakuje tutaj amatorów pięknych widoków.

Zakopanem o każdej porze roku

W Zakopanem najczęściej można spotkać studentów i rodziny z małymi dziećmi, a także osoby starsze. Dzięki temu, że busy do Zakopanego z pobliskiego Krakowa odjeżdżają co kilkadziesiąt minut turyści chętnie odwiedzają to miasto nawet na jeden dzień. Poza górskimi szlakami i regionalną kuchnią Zakopane czaruje przepiękną i jedyną w swoim rodzaju architekturą, muzeami sztuki i zabytkowymi domami wielkich polskich artystów. Swego czasu Zakopane było miejscem, gdzie spotykała się artystyczna cyganeria, między innymi Witkacy, Stanisław Wyspiański, Karol Szymanowski, Rafał Malczewski, każdy, kto interesuje się literaturą i sztuką powinien odwiedzić to miasto. Wiosenny klimat sprzyja takim sentymentalnym podróżom w głąb historii i zachęca do powrotów do tego pięknego i klimatycznego miasta.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-27 10:22
Wyświetlenia: 1491

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia