• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Idealne miejsca na majówkę

Kategoria: Ogólne

Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim wyczekiwany przez wiele osób długi weekend. Już teraz warto jest zastanowić się nad miejscem, w którym spędzimy urlop. Najpopularniejszym sposobem spędzania weekendu majowego jest oczywiście wyjazd w ciekawe miejsca. Wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w naszym kraju. Polska oferuje wiele ciekawym możliwości oraz gwarantuje niezapomniany urlop, który pozwoli nam na naładowanie akumulatorów. W dzisiejszym artykule przedstawię 5 najpopularniejszych miejsc w naszym kraju, w których nasi rodacy spędzają weekend majowy.Najpopularniejsze miejsca na majówkę

1. Od lat góry cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie w okresie wiosennym oferują niezapomniane przeżycia oraz atmosferę, w której możemy odpocząć i się zrelaksować. Wybierając się w góry, warto jest zdecydować się na Karpacz. Miejscowość jest idealnym miejscem do spędzenia weekendu majowego. Nie jest tak zatłoczona, jak zakopane, a ceny za nocleg są bardzo atrakcyjne. Ciekawą ofertę przedstawia pensjonat Leśny Dwór, który usytuowany jest w bardzo atrakcyjnej części Karpacza. Oferta pensjonatu kierowana jest do rodzin oraz tych, którzy zdecydowali się na spędzenie czasu w samotności.     

2. Osoby, które kochają przyrodę i naturę, zapewne zainteresują się Roztoczem. Jest to przepiękna kraina geograficzna, która obfituje w lasy oraz niesamowite krajobrazy. Będąc na roztoczu, warto jest odwiedzić Zamość, który jest największym miastem w tej okolicy. Niesamowita architektura oraz klimat starego miasta sprawiają, że poczujemy się wspaniale i z przyjemnością spędzimy w tym mieście kilka dni.   

3. Niesamowitym miejscem, w którym możemy spędzić czas podczas majówki, jest Łeba oraz Słowiński Park Narodowy. W parku znajdują się unikalne na skalę europejską ruchome wydmy, które co roku przyciągają tysiące turystów. Jeżeli prognoza pogody na weekend majowy zapowiada słońce i ładną pogodę, to weekend w Łebie będzie niesamowicie udany i sprawi nam ogromną frajdę. Nie ma przecież nic piękniejszego niż długie spacery po piaszczystych plażach.

4. Jeżeli uwielbiasz historię, to Park Krajobrazowy Orlich Gniazd będzie idealnym wyborem na spędzenie weekendu majowego. Do głównych atrakcji parku należą ruiny zamków obronnych, groty oraz przepiękne równiny i doliny. Każdy, kto docenia piękno połączone z historią, z pewnością będzie zadowolony z czasu spędzonego w tym rejonie naszego przepięknego kraju.     \

5. Jeżeli szukasz spokoju oraz ustronnego miejsca oddalonego od cywilizacji to powinieneś wybrać Beskid niski. Kraina ta oferuje niesamowity klimat oraz zapewni odpoczynek z dala od zgiełku i uczęszczanych tras turystycznych. Odwiedzając Beskid Niski, możemy poczuć klimat oraz kulturę Łemków, którzy byli ludnością zamieszkującą te tereny przed II Wojną Światową. Okolica ta zapewnia nam wiele tras turystycznych oraz szlaków. Wybierając się na nie, jest duże prawdopodobieństwo, że nie spotkamy tam nikogo. Z uwagi na ten fakt Beskid Niski wybierany jest przez osoby, które potrzebują wyciszenia i odpoczynku.

Jak widać, w naszym kraju jest wiele miejsc, które pozwolą nam na spędzenie weekendu majowego lub urlopu w innym okresie. Polska jest bardzo rozległa i zapewnia przeróżne widoki od nadmorskich plaż, poprzez piękne zielone równiny, aż po górskie szlaki.


pensjonat Leśny Dwór w Karpaczu

Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-24 23:43
Wyświetlenia: 1482

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia